Новости Политика

ЗЛОЧИНЦЯ ІГОРЯ ГУРТОВОГО ВЗЯЛИ ПІД ВАРТУ

Як повідомляють джерела з правоохоронних органів, сьогодні під варту взяли Гуртового Ігоря Івановича, якого слідчі вважають ватажком організованого кримінального угрупування.

 

Голова Новомосковської районної ради Сергій Храпов повідомив, що керуючий справами виконавчого апарату районної ради Ігор Іванович Гуртовий знаходиться в офіційній відпустці.

У минулий понеділок правоохоронці та на підставі рішення суду проводили обшук у кабінеті керуючого справами Райради Гуртового.

Але керівник райради Храпов не може сказати де зараз знаходиться пан Гуртовий, бо той у відпустці та з моменту подачі відповідної заяви в своєму кабінеті не з’являвся.

Нагадаємо читачам, що в провадженні слідчих СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження №42022040000000229 від 19.07.2022, яке правоохоронцями порушено за фактом заволодіння шляхом обману (шахрайство) групою осіб за попередньою змовою земельними ділянками на території Новомосковського району Дніпропетровської області в особливо великих розмірах з використанням завідомо підробленого документу, а також за фактом складання, видачі службовою особою свідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 365-2 КК України.

Слідство вважає, що ватажком цього угрупування є саме Гуртовий Ігор Іванович.

Під час досудового розслідування правоохоронцями було встановлено, що Гуртовий у змові з родичами та знайомими організував шахрайську схему заволодіння земельними ділянками та підробляв договори купівлі-продажу, свідоцтва права на спадщину за заповітом та оформлював на себе право власності на ці земельні ділянки.

У реалізації злочинних планів брали участь, окрім близьких родичів, співмешканка пана Гуртового Бут Ольга Леонідівна та персональний водій Гуртового Ракаєв Віталій Іванович. Пан Ракаєв, поки пан Гуртовий мав вплив на прийняття рішень у Новомосковській міській раді, певний час працював директором КП «НККП», але в 2021 році був звільнений за численні недоліки в роботі та невиконання своїх обов’язків.

Згідно з наданою інформацією, у 2019 році відомості щодо подібних протиправних діянь кримінального угрупування пана Гуртового також вносилися до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Але Гуртовому вдавалось домовитись з правоохоронцями та закривати відносно нього відкрити кримінальні справи та  уникати відповідальності за скоєні злочини.

Так  у 2008 році Новомосковською міжрайонною прокуратурою у сфері земельних відносин було порушено три кримінальні справи відносно Гуртового Ігоря Івановича та його спільників.

Земельні Шахраї Новомосковщини

Згідно з матеріалами слідства у 2009 році Гуртового Ігоря Іванович разом з начальником районного відділу земельних ресурсів затримували співробітники управління по боротьбі з економічною злочинністю за відчуження острова й оформлення права власності на нього.

Проте Гуртовий та його спільники, як кажуть «порішали» із слідством і знову вийшли сухими з води, а справу проти них закрили.

Як нам повідомили джерела з правоохоронних органів, на цей раз є обґрунтовані сподівання, що пану Гуртовому та його спільникам, які входять до організованого кримінального угрупування Гуртового, прийдеться таки відповісти за свої злочини перед законом та отримати по заслугам.

Хотілося б сказати, що є якась справедливість у житті й злодії, які впродовж багатьох років крали у людей землю, нарешті вже отримають справедливе покарання, але поки одні захищають нашу державу від ворога, інші, такі як пан Гуртовий та його спільники, крадуть та уникають відповідальності за скоєне.

Ми й надалі будемо слідкувати за ходом цих резонансних подій та інформувати про це наших читачів.

 

 

Дякую!

Тепер редактори знають.