Новости

Зелені рулять! Два військові містечка Дніпропетровщини п’ятий день без опалення (ВІДЕО)

У Черкаській об’єднаній територіальній громаді на Дніпропетровщині 5-й день немає опалення в багатоповерхових будинках, а воду подають лише 30 хвилин на добу.

У смт Черкаському технічну воду в цистернах підвозять військові машини по годинам, у смт Гвардійському – люди набирають воду в свердловинах та в джерелі біля затоки щоб помити посуд.

Андрій – колишній військовий, має інвалідність першої групи. Живе у смт Гвардійському в багатоповерхівці, на десятому поверсі. Він каже, що до нього вода не доходить майже ніколи, така ж ситуація з опаленням в їх будинку.

Воду з колонки йому носять друзі, а інколи він днями сидить без води та опалення.

«Живу один, самі бачите, ось я вночі надягаю рукавиці та шапку, одягаю на голову зимовий капелюх, тому що холодно. Прокидаюся від холоду, під трьома ковдрами», – каже Андрій.

Вероніка живе на першому поверсі в тому ж багатоповерховому будинку. Опалення в неї немає майже 5 днів. А коли дають воду, а її дають дужерідко, каже, вона біжить тонкою брудною цівкою.

«Ось у нас з суботи по теперішній час батареї зовсім холодні, у квартирі 11 градусів тепла. Гріємося, від обігрівача, він включений постійно, але доводиться виключати, бо дуже сушить повітря, тяжко дихати. Щоб готувати, воду ми купляємо, та що йде з крану, технічна, пити її неможливо», – розповіла Вероніка Пірог мешканка смт Гвардійське.

У Гвардійському в дворах – водокачки зі свердловин, де мешканці зазвичай набирають воду для існування. Але не всі вони працюють. Біля будинку по вулиці Гагаріна, 3 – жодної працюючої колонки, мешканці будинку ходять набирати воду до джерела у затоці, це приблизно пів кілометра від житлового будинку.

Новообраний Голова Черкаської об’єднаної територіальної громади Юрій Таран каже, що проблема з водою є і в Черкаському, її підвозять людям військові машини нагадуючи часи блокандного Ленынграду. Вода технічна, жовтого кольору. Зазначає: проблему з водою намагаються обласна та районна влада вирішити кілька років, але нічього в цьому напрямку не робить.

З приходом до влади Зеленського, його Зе-команда кормила та корміть мешканців обіцянками.

Новий осильник Новомосковської районної державної адміністрації зовсім неякій, його люди не сприймають як очильника РГА.

«Ми знову залишились без води, тому що знову відбуваються перебої. ,Це тягне за собою проблеми, пов’язані з опаленням житлового фонду. Тому що наші котельні, які знаходяться на балансі Міністерства оборони не в змозі без підпитки води забезпечувати людей опаленням. Це 53 будинки в Гвардійському та 40 будинків у Черкаському. Нам потрібна співпраця з Міністерством оборони в тому, щоб вони врешті-решт ухвалили рішення і передали житловий фонд у власність громади», – сказав Юрій Таран.

Журналісти звернулося за коментарем до облдержадміністрації. За словами представниці пресслужби Наталії Зборець, посадовці прокоментують ситуацію 14 лютого.

Також журналісти спрямувало запит до Міністерства оборони, чекаємо на відповідь.

Дякую!

Тепер редактори знають.