Новости Политика

Заступник голови ОП Андрій Смирнов амість створення міжнародного трибуналу захищав «Умку» і Павелка

В Офісі президента України Володимира Зеленського розглядається термінова відставка заступника голови Офісу Андрія Смирнова через провал його комунікації зі створення спеціального міжнародного трибуналу. Про це у Фейсбук повідомляє директор інституту соціально-політичного проєктування «Діалог» Андрій Міселюк.

https://www.facebook.com/AndriyMyseliuk/

За інформацією його джерел в ОП, заступник голови ОП Андрій Смирнов «повністю самоусунувся від цього напрямку, а міжнародні експерти вважають, що він не має достатнього професіоналізму і не зміг координувати цю роботу від України».

Політолог заявив Міселюк, що керівництво Офісу президента Зеленського збирається виправити ситуацію та уникнути остаточної втрати надії на створення окремого спеціального міжнародного трибуналу.

«Для цього на поточному тижні буде оголошено про відставку Смирнова з посади заступника голови ОП і призначення на його місце ефективного антикризового комунікатора і орговика. Президенту і Україні тут потрібна блискуча історія успіху, а не ганебний провал», – цитує він джерело з ОП.

Він вважає, що сьогодні для України існує дів варіанти розвитку подій. Перший – двосторонній договір між Україною та ООН, який після підтримки Генеральною асамблеєю ООН забезпечить політичну підтримку всієї міжнародної спільноти і дозволить створити окремий трибунал. Другий варіант – це внутрішній суд, створений Україною, з додаванням міжнародного елемента з боку ЄС або Ради Європи. В обох випадках інциатива має належати українській стороні – тобто офіційний Київ повинен зайняти проактивну позицію – сформулювати та просувати саме своє бачення. Це та робота, яка має бути виконаною нашою країною і крім України ніхто її не зможе та не буде виконувати.
Андрій Міселюк наголосив, що зараз перспектива створення окремого спеціального трибуналу, де головну роль гратиме Україна та її кримінальне право зникає просто на очах.

«За моєю інформацією, в офісі президента такій перспективі зовсім не раді. У провалі зусиль на цьому напрямку там звинувачують заступника голови ОП Андрія Смирнова, який й курує юридичний напрямок», – підсумовує він.

При цьому в заступника голови Офісу президента є час розв’язувати шкурні питання та лобіювати інтереси своїх клієнтів у судах. Так, нещодавно стало відомо, що його адвокати захищають «злодія в законі» Умку – Сергія Олійника. Також ЗМІ повідомляли, що він лобіює інтереси президента та генерального секретаря Української асоціації футболу Андрія Павелка, якого звинувачують у заволодінні 26,5 млн грн.

Джерело

Дякую!

Тепер редактори знають.