Новости

ЗАЯВА ПОЛІТРАДИ ПАРТІЇ «ОСНОВА» ЩОДО ВВЕДЕННЯ В УКРАЇНІ ВОЄННОГО СТАНУ

Партія «Основа» закликає народних депутатів ухвалити зважене рішення щодо введення в Україні воєнного стану. Вважаємо, що екстрене ухвалення такого важливого рішення без інформування суспільства про цілі, терміни, території дії, обмеження і наслідки воєнного стану лише посилить і без того напружену ситуацію в суспільстві і катастрофічно погіршить економічне становище в Україні. Переконані, що керівництво України має чітко пояснити народові, чому необхідно вводити воєнний стан в кінці 2018 року через конфлікт в Азовському морі, але не було необхідно навесні 2014 року, коли Російська Федерація анексувала Крим? Чому військовий стан не було оголошено в ході запеклих боїв з російською армією під Іловайськом і Дебальцевим?

Керівництво країни має поінформувати суспільство про те, як саме введення воєнного стану допоможе встановити мир в Україні, повернути громадян і території, звільнити заручників.

Українці мають право знати, чи означає введення воєнного стану припинення дипломатичних і торгово-економічних відносин з Російською Федерацією, а значить – припинення поставок російського газу в Україну, а також блокування Україною транзиту російського газу в Євросоюз. Мільйони українців, які вимушено опинилися на території РФ, мають право знати про свою подальшу долю: чи будуть вони інтерновані в Україну?

Громадяни мають право отримати від керівництва країни чіткі роз’яснення відносно того, що введення воєнного стану означає вихід України з Мінського процесу, і, отже, припинення європейських і американських санкцій щодо Російської Федерації. Що введення воєнного стану автоматично перешкоджає євроатлантичним прагненням України та змінам Конституції.

Вважаємо, що відсутність відповідних роз’яснень і аргументів з боку перших осіб держави буде означати єдине: введення воєнного стану – це спроба керівництва країни продовжити своє перебування при владі, використовуючи методи її узурпації. Тому Верховна Рада повинна згадати про те, що вона обрана народом, і ухвалити рішення на користь саме народу України.

Політрада партії «Основа»

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.