Новости Политика

За минулий рік українці втратили з карток через шахрайські дії майже 1 млрд грн.

Асоціації членів платіжних систем «ЄМА» повідомляє, що за минулий рік українці втратили з карток через шахрайські дії майже 1 млрд грн. Розрахункова сума збитків громадян від шахрайства з використанням методів соціальної інженерії зросла на 99% — з 484,6 млн грн до 968,5 млн грн.

Це відомі шахрайські кол-центри яким забито місто Дніпро та повністю Дніпропетровськ область.

Кількість шахрайських операцій з використанням методів соціальної інженерії з початку повномасштабного вторгнення російського агресора в Україну збільшилася на 26%107,68 тис. шт. до 136,4 тис. шт.), а середня сума однієї подібної шахрайської операції — на 49%4500 грн до 7900 грн)

За даними фахівці, пересічні українці постраждали від шахраїв які їм телефонували з кол-центрів Дніпра та Дніпропетровської області.

Часто-густо шахраї використовували як приманку історії про «грошові виплати» від держави, міжнародних організацій, відомих українських компаній та банків.

Нажаль, правоохоронці як до війни не чіпали шахрайські кол-центри та й зараз не чіпають, бо вони начебто обшукують тільки громадян рф. Але це не так і правоохоронці це добре знають.

Дякую!

Тепер редактори знають.