Новости

​​З нового року в Дніпропетровській області буде 7 районів

​​З нового року в Дніпропетровській області буде 7 районів.
Що це значить та що зміниться для пересічних громадян?
Хто буде керувати районом. 
Відтепер в кожному новоствореному районі буде  працювати  префект – представник Президента. Його головна функція  не керівництво районом, а  юридичний нагляд  за дотриманням органів місцевого самоврядування конституційних норм при прийнятті рішень.  Функція  префекту виключно наглядова, його компетенція  – юридична.  Префект, як представник президента має контролювати дотримання конституційних норм.
Господарська діяльність залишається за органами місцевого самоврядування, тобто за керівництвом об’єднаних територіальних громад,  міст, селищ.
Чи залишаться районні ради та районні адміністрації.
На цей момент функції цих органів вже дублюються з функціями ОТГ.  Тому це остання каденція райрад  та райдержадміністрацій. Таким чином, скоротяться і витрати на владу. Область зекономить понад 500 млн на рік тільки на утриманні цих органів.
Але є проблема, коли керівники деяких громад нараховують собі зарплати від 60 до 90 тис. гривень на місяць.  Це надмірне навантаження на бюджети ОТГ. Потрібно вводити норми.
Адміністративні послуги для громадян?
Сервіс не потрібно прив’язувати до місця розташування офісу префекту.  До того ж динамічно розвивається сервіс  електронних послуг, також довідки можна отримувати у ЦНАПАХ -їх в області зараз понад 40.
По матеріалах Дніпропетровської обласної ради

Дякую!

Тепер редактори знають.