Новости

З 29 квітня МОЗ дозволить відкрити ринки

Згідно з постановою МОЗ, Головного державного санітарного лікаря України з 29 квітня дозволено працювати агропромисловим ринкам (за умов погодження Кабміном), постанову винесуть на розгляд Кабінету Міністрів 29 квітня.

Також в Постанові йдеться про певний перелік вимог до робіт ринків.

Серед головних: бездоганна чистота приміщень, дезінфекція прилавків, відстань між продавцем та покупцями 2 метри, наявність засобів захисту, антисептики на кожному прилавку, контроль за здоров’ям продавців.

Згідно з вимогами, працівники, продавці та відвідувачі ринку мають одягати медичні маски або респіратори та проходити безконтактний температурний скринінг; на кожному вході або в’їзді на територію ринку мають встановити диспенсери з антисептиком; кожні три години на ринках мають дезинфікувати контактні поверхні, а наприкінці кожного робочого дня – прибирати та дезинфікувати усі приміщення.

Крім того, кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не повинна перевищувати з розрахунку один покупець на 10 квадратних метрів торговельної площі ринку.

Також заборонена стихійна торгівля на прилеглій до ринку території.

Ляшко зазначив: “Якщо ринок порушить норми, то наступного разу він зможе відкритися не раніше, ніж через сім днів після того, як усуне порушення”. “Буде контроль з боку держави без залучення органів місцевого самоврядування”.

Нагадаємо, вчора Дніпропетровська облрада подала Уряду пропозиції щодо відкриття і підприємств малого бізнесу, таких що надають побутові послуги.

Дякую!

Тепер редактори знають.