Новости Политика

Якими новинами Вас «годують» ЗМІ Дніпра

158 матеріалів із маніпуляціями виявили експертки проєкту “Інфокрайм Дніпро” у період з 12 по 16 липня 2021 в Дніпровських медіа.

Ознаки так названої “джинси” (прихованої реклами).
Найчастіше фігурувала програма президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво”. Виявлені матеріали на 11 каналі, Д1, «Днепр вечерний», gorod.dp.ua Про будівництво дороги, будівництво басейнів, та відкриття амбулаторії.
Друге місце – протистояння пов’язане з демонтажем рекламних конструкцій у Дніпрі.
На “Днепровской панораме” вийшов матеріал “Разыскивают за вознаграждение: боевики Загида Краснова пробивают колеса коммунальщикам”. У тексті не зазначено жодного джерела, не надано жодного коментаря, в тому числі немає коментарів звинуваченої сторони — тобто текст зображує людей про яких повідомляє, у підкреслено негативному світлі, називаючи до того ж їх «бойовиками».
Емоційні оцінки в тексті або заголовку – 11% від всіх публікацій.

Наприклад, у матеріалі “Днепровской панорамы” “Синоптик ошарашила прогнозом: днепряне передохнут от жары” – це явне перебільшення.
Заголовки не відповідають тексту новини – 10% від усіх публікацій. Наприклад, у матеріалі “Днепр инфо” “Цены на проезд поднимут еще на 20%: подробности”. У підводці до тексту зазначено, що насправді “есть вероятность того, что тариф будет поднят еще как минимум на 20%”, і мова йде лише про маршрут Дніпро-Кам’янське. Наприкінці тексту додано, що за словами перевізників, вартість проїзду може вирости, якщо після нового року зросте вартість палива. Які саме “перевізники” у тексті також не уточнено.

Дякую!

Тепер редактори знають.