Новости Политика

Відтепер деякі категорії ув’язнених можуть бути мобілізовані до лав ЗСУ.

Віднині деякі категорії ув’язнених можуть бути мобілізовані до лав Збройних сил України.

Верховна Рада на засіданні 8 травня ухвалила Закон про добровільну мобілізацію ув’язнених (законопроєкт №11079-1). “Окрім осіб, що вчинили умисні вбивства, ґвалтівників і педофілів, до лав ЗСУ не зможуть вступити корупціонери, ті, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки України, а також особи, що займали особливо відповідальне становище, — зокрема, депутати та міністри

Звільнитись  із тюрми та піти на фронт зможуть лише ув’язнені за нетяжкі злочини. Тобто колишні ув’язнені, які мають хвороби на туберкульоз та СНІД зможуть служити з бійцями ЗСУ та наражати їх на небезпеку.

Разом з тим вступити до лав ЗСУ зможуть далеко не всі ув‘язнені. Виключення становлять ті з них, хто:

  • ув’язнений за злочини проти основ національної безпеки України;
  • ув’язнений за умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане зі зґвалтуванням;
  • ув’язнений за сексуальне насильство;
  • має судимість за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 152-1561, 258-2586, частиною четвертою ст. 2861 Кримінального кодексу України, якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку.

На командирів військових частин будуть покладені обов’язки з адміністративного нагляду за особами, які були достроково звільнені від покарання, а також такі особи будуть взяті на окремий облік у військовій частині. Тобто, ви розумієте, що ніхто за такими наглядати не буде!

Строк військової служби таких осіб становить до закінчення особливого періоду.

Звільнитись із війська такі військові зможуть лише:

🔹 за станом здоров’я — на підставі висновку військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
🔹 у зв’язку з набранням законної сили обвинувального вироку суду, яким призначено покарання у виді позбавлення або обмеження волі;
🔹 у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням рішення про демобілізацію.

Звільнені достроково не матимуть права на щорічну основну відпустку, в тому числі на відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин. В разі поранення відпустка для лікування зі збереженням грошового та матеріального забезпечення надаватиметься виключно за місцем перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров’я.

Також передбачено, що вони проходитимуть військову службу виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах військових частин.

Якщо ж такі умовно звільнені будуть ухилятись від проходження військової служби, то їх може чекати покарання позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Дякую!

Тепер редактори знають.