Новости

Верховна Рада України заборонила огороджувати прибережні зони: порушникам загрожують штрафи до 17 тис. гривень

Верховна Рада України заборонила огороджувати прибережні зони і ввела малий штраф до 17 тис. гривень за обмеження доступу громадян до водойм.

За ухвалення законопроекту №0869 в цілому проголосували 314 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Документом передбачено, що за обмеження доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм і островів для загального водокористування, крім випадків, передбачених законом, буде накладатися на наш погляд малий штраф  від 3 400 гривень до 6 800 гривень (від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) і на посадових осіб – від 6 800 гривень до 11 900 гривень (від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а за ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного протоколу та стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6 800 гривень до 11 900 гривень і на посадових осіб – від 11 900 гривень до 17 000 гривень, але цього посадовціі не хвилює.

При цьому обмеження доступу громадян будь-яким способом (в тому числі шляхом влаштування огорож або інших конструкцій) до узбережжя водних об’єктів на прибережних земельних ділянках, які знаходяться в користуванні юридичних або фізичних осіб, а також стягнення за нього плати є підставою для припинення права користування земельними ділянками прибережних захисних смуг  тільки за рішенням суду.

Передбачено, що в прибережних захисних смугах забороняються огорожі або інші конструкції, що перешкоджають вільний доступу громадян до берегів річок, водойм і островів, крім випадків, передбачених законом.

Огородження, встановлені до набрання чинності проголосованного закону, демонтуються протягом 3 місяців з дня вступу його в силу.

Закон вступає в силу на наступний день після опублікування та вводиться в дію через 3 місяці після дня вступу в силу.

Дякую!

Тепер редактори знають.