Новости

Валентин Дідич: Закон про мову унеможливить політичні спекуляції щодо мовного питання

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який ухвалила Верховна Рада, унеможливить усі політичні спекуляції, що раніше точилися довкола мовного питання. Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявив народний депутат від УКРОПу Валентин Дідич.

Крім того, політик наголосив, що документ, визнаючи українську мову як державну, у жодному разі не обмежує інші «материнські» на території України мови. Позитив закону полягає і в тому, що в його тексті, після внесення безлічі поправок, не лишилося контроверсійних моментів, які могли б розколоти українську спільноту.

«Мова повинна об’єднувати. У шані до рідної мови – шлях розвитку нації. Тож депутати-укропівці проголосували за ухвалення законопроекту», – підкреслив Валентин Дідич.

Говорячи про подальші першочергові вектори роботи парламенту, політик зазначив, що народні депутати, найімовірніше, працюватимуть над уточненням положень щодо імпічменту та повноважень президента.

«Прийняті законопроекти мають запобігти узурпації влади, однак комітети повинні детально їх опрацювати, щоб новообраний президент, якого підтримали понад 70% виборців, не опинився під необґрунтованим пресингом», – зауважив укропівець.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада України ухвалила законопроект № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За рішення проголосували 278 нардепів. Проти – 38, ще 7 утримались.

Дякую!

Тепер редактори знають.