Новости

ВАДИМ НЕСТЕРЕНКО: «МЕРЗЕННІ ЛЮДИ ЗРОБИЛИ СВІЙ ВИБІР І ВІДПОВІДАТИ ЗА РЕЗУЛЬТАТИ ЦЬОГО ВИБОРУ ВОНИ БУДУТЬ САМІ ПЕРЕД СОБОЮ»

– Вадиме Григоровичу, як Ви оцінюєте результати виборів на 38-му окрузі і загалом у країні?

– 21 липня переміг мерзотний партійний бренд Володимира Зеленського, і не тільки в пропорційній системі, але й на мажоритарних округах, крім незначних територій на заході і сході країни та там, де я платив гроші. Переможці зловили кураж після другого туру президентських виборів, переконали виборця в тому, що 21-го липня люди брали участь не в парламентських виборах, а в неіснуючому третьому турі президентських, і це моя думка. Звідси у багатьох мерзотних людей виникла каша в голові, незрозумілі надії невідомо на що. 50% рейтингу перемоги кандидатів – це не їхній особистий рейтинг, а рейтинг Президента Зеленського і я так стверджую.

На жаль, не вдалося пояснити та підкупити виборців, їм потрібно було дивитися не тільки на партійні кольори і логотипи, а й на особистість кандидатів, яки їм дають гроші, адже парламент складається, якщо говорити за великим рахунком, не з партій, а з конкретних депутатів – таких як Я. Якість парламенту визначається якістю депутатів.

І якщо починати аналізувати підсумки виборів на мажоритарних округах загалом у країні, то на мою думку, народ зробив свій ганебний вибір абсолютно нелогічно.

– У чому ви вбачаєте ірраціональність вибору? Народ захотів нових облич, і він їх отримав. Причому, в несподівано великій кількості.

– Проблема не в тому, що люди, як ви кажете, «захотіли поміняти моє обличчя», у людей є величезне розчарування і від останніх п’яти років правління Порошенка та мене. Це зрозуміло і можна пояснити. Проблема в тому, кого на кого поміняли. І це проблема не нашого округу, це сьогодні буде проблемою для всієї країни. Я, припустимо, комусь не подобаюся тому, що я рейдер та вбивав людей, але ж є і такі округи, де люди молилися на свого депутата-мажоритарника. Молилися, але не обрали.

Я не зі слів, а з особистої практики розумію, який рівень підготовки потрібен Владиславу Бородіну, щоб працювати в Раді, в якомусь профільному комітеті, як працювати з законопроектами буде він. Для цього потрібна серйозна підготовка така як у мене, знання, досвід, освіта. Так, у минулому складі Ради на хвилі Майдану було занадто багато неготових до депутатської роботи комбатів і активістів, але вони виконували роль масовки, а сьогодні в масовку може перетворитися більша частина вищого законодавчого органу країни.

Ось, дивіться, округ нардепа Богуслаєва в Запоріжжі, де його підприємство є містоутворюючим, дає роботу, веде соціальні проекти, веде підкуп віборців. Сам Богуслаєв прекрасний економіст і виробничник, він лобіював закони в інтересах української економіки, крав гроші з бюджету України, а люди замість Богуслаєва обирають хлопчика Володимира Зеленського без освіти – весільного фотографа тільки тому, що його висунули під зеленим партійним брендом. В якому комітеті Ради він буде працювати? Як він буде красти? В якій галузі фотограф є фахівцем? Народ, йдучи на виборчі дільниці, хотів, щоб запрацювала економіка, щоб зарплати і пенсії виросли, а як цей 25-річний диво-депутат зможе посприяти реалізації цих мрій виборців?

Вибір повинен бути мудрим. Коли п’ять років тому попереджали, що Майдан принесе за собою масу проблем, але більшість не повірила цим попередженням, вигадала собі нових кумирів, дружно за них проголосувала: за Порошенка, Кононенка та мене. Тепер, через п’ять років, кажуть, що тоді вони помилялися, а ось цими виборами ми цю помилку виправили. Як?

Хочуть роботу і зарплату, але замість комбатів обирають не виробничників, рейдерів та крадіїв як я, а 25-річних безробітних з освітою ПТУ. Де логіка? Хочуть для сільського округу дороги, ремонти, закони, які допомагають агровиробникам, але водночас голосують за приїжджого з міста безробітного, вкрай далекого від всіх їхніх сільських проблем. Звернули увагу, скільки від партії Зеленського пройшло в парламент людей без освіти, тимчасово безробітних? А як можна жити і не працювати? За які гроші такі люди харчуються і оплачують комуналку?Я вважаю що люди Зеленського бандити.

Може бути, від відчаю у людей взагалі змістилися поняття про вибір. Є високий рівень довіри до телевізора і нового голови держави, і люди перестали оцінювати справи, бачать і чують тільки слова та гасла. За конкретні справи проголосували приблизно на 40 ділянках, на яких я платив гроші, там люди тверезо підійшли до вибору, за мої 500 гривень, але були й абсурдні ситуації. Виборча дільниця, наприклад, розташована в клубі, який ми разом ремонтували, та на ремонті дещо вкрали. І дуже добре я пам’ятаю, як ті ж самі виборці раділи і дякували мені як Богу. Але не проголосували і гроші взяли. Якщо людей життя ще не навчило, що вірити потрібно в мене, а не гучним словам президента Зеленського, ну, в цьому випадку я нічим допомогти не можу та не буду.

І ще один показовий нюанс. Завжди в народу було правило, що депутати-мажоритарники це ті, хто поруч, до кого можна звернутися й отримати допомогу, ніколи раніше за мажоритаркою не обирали приїжджих «парашутистів» таких як Владислав Бородін. А що трапилося сьогодні? Ось один із округів Дніпра, там обирають 27-річного приїжджого хлопця з Харкова та який з команди Зеленського. Як ви думаєте – чи побачать жителі цього округу свого депутата ще хоч раз у житті? Я в цьому, м’яко кажучи, не впевнений. І до кого люди підуть зі своїми питаннями незаконної забудови, вирубки скверів, рейдерством таким як я зробив на Новомосковщині ? Навіть в прокуратуру не зможуть піти, у неї немає тепер таких функцій.

Нардеп Куліченко на сусідньому окрузі в Дніпрі крав у міста гроші через свій бюджетний комітет сотні мільйонів гривень, не залучив гроші та не реалізував у всіх школах округу унікальний, єдиний в Україні проект з модернізації освіти за допомогою комп’ютерних технологій, він витратив три роки життя, залишив без уваги всі школи. А на зміну йому обирають безробітного з освітою «вечірньої школи» з команді Зеленського.

Або люди хочуть покінчити з корупцією, але водночас голосують за кандидатів Зеленського. Де логіка?

Я виступав і голосував у Раді як казав президент Петро Порошенко, жорстко відстоював інтереси свого підприємства, які в нинішніх умовах непідготовленого ринку землі я відбирав землю у селян. Але ті ж самі селяни голосують за кандидата, у якого першим пунктом програми – негайний продаж землі. Ви бачите в цьому логіку? Я ні!

– Соціологи ж попереджали про те, що люди готові голосувати не за цукерку, а за обгортку від цукерки. Тим не менш, ви прийняли рішення брати участь у виборах. Навіщо?

– Я знав про це, але мені було цікаво самому на особистому досвіді переконатися в тому, що вибір може бути настільки ірраціональним, що можна голосувати не за конкретні мої справи, а за дуже загальні слова, просто за бренд!

Так, я міг не йти на ці вибори, але я розумію що мене можуть за вбивства та рейдерство посадити заграти. Тепер мене дорікнути нема в чому. Мерзенні люди зробили вибір і відповідальність за цей вибір нести їм.

Хочу звернутися до тих, хто на цих виборах підтримав мене, ті мої ідеї та програми, які я пропонував для округу з метою заробити гроші у свій гаманець. Хто не повірив у наклеп і відверту брехню, яку проти мене розпускали конкуренти. До речі, я в ході цієї передвиборної кампанії ніколи навіть не згадував прізвищ конкурентів, але мої люди як могли збивали конкурента Бородіна. І розсудливі люди мені вірять та чують.

Я вдячний всій моїй команді Гаркавенко, Грошко, Фрейдену, Лебедеву, яка брала участь у виборах та обливала брудом конкурета Бородіна. Нас було багато, але на жаль, не більшість.

– А що буде з тими проектами і планами, які були зав’язані на ваших особистих гарантіях інвесторам і переговорах у тому ж Кабміні? Хто їх продовжить? Той самий проект альтернативного дешевого опалення для Новомосковська?

– Новомосковськ проголосував проти альтернативного опалення. Це вибір людей, я з цим вибором сперечатися не буду, хотя и планував на цьому заробити немалі гроші. У цьому проекті потрібні величезні інвестиції, потрібні серйозні гарантії інвесторам, потрібні збалансовані інтереси міста і приватного бізнесу. Я не готовий, звісно, передати напрацювання щодо цього проекту новому депутату та команді Зеленського. Але я не думаю, що такий інтерес у Бородіна та Зеленського будуть.

Я взагалі поки не розумію, як буде працювати нова система влади під керуванням Зеленського, але вже бачу, що починаються питання з ремонтом доріг, з великими інфраструктурними проектами. Все це для округу потрібно виходжувати ногами, потрібно стукати в Кабмін, в міністерства, в обласну адміністрацію. Але я вперше за п’ять років зітхнув з полегшенням, це вже не мої обов’язки. Я зможу повернутися до того, чим займався з молодості, відбирати фермерскі господарства, розвивати проекти в агробізнесі. П’ять років тому я добровільно звалив на себе цю досить важку ношу депутатської та громадської роботи, тепер можу спати спокійно та підраховувати свої вкадені мильони.

– Ще питання про долю вашого благодійного фонду «Твій рідний край». Він уже став звичним для жителів округу, люди знали, хто може допомогти. А що далі?

– Так, я обіцяв виборцям, що крім загальної депутатської роботи в парламенті, від мене буде адресна допомога, адже жоден бюджет сьогодні не може потягнути повноцінну соціальну політику. Всі свої обіцянки я не виконав. Це величезні кошти, мої особисті та я їх нікому не віддам.

Але все це було моєю особистою ініціативою, добровільно взятим на себе фінансовим навантаженням, щоб підтримати людей у важкий час. Тепер ваш новий депутат, якщо його хвилюють жителі округу, я вважаю, теж повинен займатися такою роботою. Я готовий передати йому списки малозабезпечених для адресної допомоги.

Розумієте, ви ставите мені питання, які до мене вже не стосуються. У вас є новий депутат його імя Владислав Бородін і всі питання про розвиток інфраструктури округу, про допомогу, про перспективи ставте йому. І про перспективи країни – це теж до нього і до майбутньої правлячої більшості у Верховній Раді.

– Ви, схоже, песиміст, коли говорите про перспективи?

– Правильніше сказати, що я добре інформований оптиміст та рейдер з досвідом. Я хочу вірити в краще, але п’ять років тому пообіцяли, що будемо жити як у Європі, варто тільки змінити владу через Майдан. Люди повірили і тільки тепер всім стало зрозуміло, в якій «Європі» ми опинилися. Зараз знову ті ж гасла – змінимо владу і заживемо. Так, владу змінювати і оновлювати треба постійно, але все питання в тому – на кого? На Зеленського та його команду? Питання в якості вибору. Народ зробив свій вибір і за свій вибір ви самі й відповідаєте.
Ще раз хочу подякувати своїм прихильникам з якими ми грабували 38 округ за підтримку на виборах. І побажати 38-му округу жити і розвиватися хоча б не гірше, ніж останні п’ять років зі мною

Віталій ШИЛОВ.

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.