Новости Политика

В Синельниківському закривається остання молочнотоварна ферма.

В Синельниківському районі закривається молочна ферма на 100 голів у фермерському господарстві «Рой». Займатися бізнесом в Україні стало невигідно та марно.

Про це повідомив керівник підприємства, зоотехнік за освітою, депутат Дніпропетровської обласної ради Володимир Рой.

«Не так уже і давно – у 1991 році, будучи начальником райсільгоспуправління, я звітував про наявність в районі 22,5 тисяч корів. 10 червня того ж року Синельниківський молокозавод прийняв з колгоспів і радгоспів 210 тонн молока. Щодня з його воріт в місто виїздило вісім молочних бочок, з яких городяни могли купити молоко жирністю 2,4 відсотки по 20 копійок за літр, кожен дитячий садочок отримував цільне молоко. Колгоспам же молокозавод платив на 4 копійки більше, які дотувала держава. Мізер, на перший погляд, але вони дозволяли бути фермам не збитковими», – розповів Рой.

Сьогодні за словами депутата закупівельна ціна літра молока – 8 гривень. При річному удої 6000 літрів місяць можна заробити не більше 5 тисяч гривень, держава не допомогає та попросту зніщує малий та середній бізнес.

«Коли відняти затрати, то не залишається і на гумові чоботи. То буде хтось займатись цією, без перебільшень, каторжною працею?» – пише Рой.

Цього року не стало корів також в молочнотоварному комплексі «Агро-Союзу» в селі Майськє.

Дякую!

Тепер редактори знають.