Новости

Урядова комісія назвала причини пожежі в одеському коледжі.

Основна версія виникнення пожежі – займання побутового електрообладнання, яке виникло на третьому поверсі коледжу. Звідси пожежа поширилася на інші поверхи. Люди не могли евакуюватись, тому що один із виходів був зачинений.

Це сталося через недбале ставлення керівництва та персоналу коледжу, які систематично ігнорували обов’язкове забезпечення протипожежного захисту та вимог пожежної безпеки, передбачені законодавством. Вони свідомо порушували норми утримання евакуаційних шляхів та експлуатації електрообладнання.

Безпосередні причини та винуватців трагедії визначить суд. Проте вже зараз можна констатувати, що порушення правил пожежної безпеки стало можливим, зокрема, і через низку прогалин у законодавстві.

Міністерство освіти і науки є засновником коледжу, але не мало повноважень профінансувати протипожежні заходи. Через мораторій на перевірки, який діяв майже 4 роки, ДСНС не проводила перевірки цього навчального закладу з 2014 року (при чому будівлі коледжу 105 років!). Та й за неусунення виявлених інспекторами порушень штраф мізерний – 170 грн.

Урядова комісія рекомендує:
– розробити законопроекти щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення пожежної безпеки,
– внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зобов’язання передбачати в бюджетах всіх рівнів обов’язкові відрахування на заходи протипожежної безпеки,
– запровадити добровільне страхування цивільно-правової відповідальності,
– впровадити перевірку стану утримання будівель (шляхів евакуації, засобів пожежогасіння, утримання електромереж тощо) на законодавчому рівні, а також перевірку дотримання пожежної безпеки в закладах освіти, додаткових інструктажів, позапланових тренувань з евакуації.

Під час розслідування було звільнено керівника Головного управління ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака та його заступника Михайла Вовка. Відучора було призначено нового начальника Головного управління ДСНС – Шулюка Вадима. Очікую від пана Шулюка належне та сумлінне виконання своїх обов’язків.

Наслідки трагедії не виправити. Але ми зробимо усе можливо, аби безпосередні винуватці понесли відповідальність, а такі жахливі випадки ніколи більше не повторювались.

Ганна Новосад, Альона Бабак, Тимофій Милованов, Зоряна Скалецька, Юлія Сколовська

ДСНС України Національна поліція України Одеська обласна державна адміністрація Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Міністерство освіти і науки України Міністерство охорони здоров’я України Мінрегіон Міністерство соціальної політики України

Олексій Гончарук – Прем’єр-міністр України

Дякую!

Тепер редактори знають.