Новости Политика

Україна веде активний контрнаступ на кіберфронті – Ілля Вітюк

Україна веде активний контрнаступ на кіберфронті – Ілля Вітюк

Вітчизняна кіберспільнота одразу після початку війни перейшла в активний контрнаступ на кіберфронті та змушує ворога витрачати серйозні ресурси на свій захист. Про це в інтерв’ю проекту «Ми-Україна» розповів начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

Україна веде активний контрнаступ на кіберфронті – Ілля Вітюк

«Контрнаступ України у кіберсфері почався 24 лютого. Ще напередодні наш Департамент відбив потужні кібератаки, які росія почала перед вторгненням, щоб досягнути «бліцкригу» у всіх сферах. Вранці ми з ними впоралися, а вже ввечері завдали удару у відповідь. Це змусило противника зосередитись на захисті і зрозуміти, що час безкарності минув назавжди. Наш контрнаступ триває повним ходом і досі», – заявив Ілля Вітюк.

Він підкреслив, що СБУ діє проактивно і має великий досвід успішної боротьби на кіберфронті. Завдяки цьому вдалося не тільки запобігти розхитуванню інформаційного та кіберпростору України, а й не допустити збоїв у роботі критичної інфраструктури, систем життєзабезпечення, банків тощо.

«Служба безпеки виявила та нейтралізувала понад 3,5 тис. кібератак цього року. Якби не наша робота, сьогодні ми б говорили про непрацюючі світлофори, про відсутній зв’язок, про перебої в електропостачанні, про втрачені державні секрети, наукові розробки та масово викрадені персональні дані… Але всі критичні системи працюють у штатному режимі, а наше суспільство єдине в прагненні перемоги», – пояснив Ілля Вітюк.

Він розповів також, що у цій боротьбі спецслужбі допомагають звичайні українці та волонтери з IT-галузі.

Дякую!

Тепер редактори знають.