Новости Политика

У справі «земельної мафії Гуртового» коло підозрюваних розширюється

Історія з викриттям та затриманням правоохоронцями злочинного угрупування в Новомосковську, яке спеціалізувалось на привласненні за допомогою підробних документів земельних ділянок у Новомосковському районі й не тільки, має своє прикре продовження.
 
Активісти та деякі громадські організації, що роками протистояли цьому кримінальному угрупуванню та їхнім шахрайським схемам по привласненню землі назвали це угрупування «Земельна мафія Гуртового».
 
Саме Ігоря Гуртового як правоохоронці, так і активісти називають організатором та ватажком кримінального угрупування і саме завдяки йому це кримінальне угрупування існувало, підробляло документи за допомогою державного реєстратора, нотаріуса та відбирало у людей, громади та держави земельні ділянки.
Відоме на Дніпропетровщині видання «9 канал» припускає, що це кримінальне угрупування та її ватажок Ігор Гуртовий мало дуже впливових покровителів в особі екс-очільника Дніпропетровської ОВА Валентина Резниченка та мера Дніпра Бориса Філатова.
Нагадаємо, що ватажок кримінального угрупування «Земельна мафія Гуртового» є представником політичної партії «ПРОПОЗИЦІЯ», зараз партія належить саме Борису Філатову, Валентин Резніченко  у 2020 році був обраний від ПП «ПРОПОЗИЦІЯ» в депутати Дніпропетровської обласної ради, а ватажка кримінального угрупування Ігоря Гуртового обрали депутатом Новомосковської районної ради.
На жаль, фігуранти на час досудового розслідування залишаються не за ґратами, а на свободі та, як кажуть злі язики, але ми їм не віримо, вони вже впливають на хід слідства та на свідків.
 
До основних свідків по цій кримінальній справі вже телефонують з погрозами, а декого особисто відвідали люди з оточення Гуртового та натякнули, якщо вони будуть багато балакати, давати правдиві покази, то можуть піти на фронт і там загинути, або в них у дворі вибухне граната.
 
Правда це чи ні, хай з’ясовують правоохоронці, їм доводити справу до суду.
 
Між тим, несподівано у справі з’являються нові фігуранти, які в Новомосковську себе позиціонують як порядні людини, а самі мають пряме відношення до кримінального угрупування.
 
Як нам стало відомо, безпосередньо підробні документи для привласнення, а потім і переоформлення земельних ділянок виготовлялись за двома адресами — це вул. Гетьманська, будинок 22 та вул. Гетьманська, будинок 29.
 
Якщо подивиться першу та другу адресу за допомогою інтернету, то ви побачите, що за першою адресою Гетьманська, будинок 22, знаходиться офіс організатора натхненника «земельної мафії» Ігоря Івановича Гуртового. У цьому приміщені колись була квартира, потім фірма нерухомості, а після це приміщення придбав у свою власність пан Гуртовий, але оформив не на себе, як повідомляють джерела, а на свою маму.
 
А ось за другою адресою розташований Новомосковський коледж економіки та права ім.. С.В. Литвиненка. Директоркою коледжу є Любов Миколаївна Піхотіна.
 
На перший погляд, такий збіг обставин викликає непорозуміння та бентежить, але не нас і не правоохоронців.
 
Як ми вже написали Директоркою коледжу є Любов Миколаївна Піхотіна, а ось заступником Піхотіної є Ольга Леонідівна Бут, яка є одним з головних фігурантів у справі «земельної мафії Гуртового».
 
Декілька тижнів потому, Ользі Бут та державному реєстратору Олені Юріївні Куліш в Дніпрі суд обирав запобіжний захід, й судді вирішили Бут та Куліш випустити з під варти до кінця слідства під заставу. 
 
Але йдемо далі, виникає питання — яке відношення має коледж та його керівництво до цієї кримінальної справи та організованого злочинного угрупування?
 
Забігаючи вперед, ми відразу наголошуємо, що нам достеменно невідомо чи має пряме відношення директор коледжу Любов Піхотіна до цієї кримінальної справи та згаданого злочинного угрупування чи ні.
 
Але є одно але…
 

Стало відомо від рієлтора, що на території коледжу є старий навчальний корпус, який вже давно не використовується коледжем як навчальне приміщення та вже багато років керівництво коледжу кімнати в цьому приміщенні здає в оренду комерційним компаніям та організаціям.

Одну з кімнат в цьому ж приміщені винаймала фірма, власник якої є близькою людиною до Ігоря Івановича Гуртового, а заступницею директорки коледжу є Ольга Леонідівна Бут — співмешканка пана Гуртового.
 
Дивно, але це факт!
І вказані факти без будь-яких проблем легко перевірити.
 
Ми вважаємо, що директор коледжу Любов Миколаївна Піхотіна не могла не знати, підписуючи договори оренди, що саме та кому ввірений їй коледж здає в оренду.
Крім того, чоловік пані Піхотіної – Павло Володимирович Піхотін за дивними обставинами має відношення до фермерства. До цього він працював у правоохоронних органах інспектором ДАІ.
 
Павло Піхотін та Ігор Гуртовий давно товаришують, в нас є інформацію про те, що коли Павло починав свої перші кроки у фермерському напрямку, йому допомагав в цьому саме пан Гуртовий. Також Піхотін є близьким товаришем фермера Сергія Федорика, який фігурантом по цій кримінальній справі. 
 
Вони товаришували та зараз товаришують.
 
Але в нас немає інформації чи користувався фермер Павло Піхотін послугами «земельної мафії Гуртового» та чи він купляв, або отримував від злочинного угрупування для свого фермерського господарства земельні ділянки, вкрадені у людей, громади, або держави.
 
Існує ще одна важлива річ, у 2020 році на виборах до місцевих рад Любов Миколаївна Піхотіна балотувалась та була обрана до Новомосковської міської ради від політичної партії «Пропозиція», а місцевий осередок партії очолює Ігор Гуртовий. Сам Гуртовий був обраний депутатом Новомосковської районної ради. Також до райради балотувався і Павло Піхотін, а також співмешканка Гуртового — Ольга Бут, але мешканці Новомосковська не підтримали їх кандидатури та не обрали їх депутатами.
Як ми бачимо, Ігоря Гуртового та його співмешканку Ольгу Бут й родину Піхотіних пов’язують не тільки бізнес-інтереси, а й політичні погляди, а ще й впливові покровителі Валентин Резніченко та Борис Філатов

 Як кажуть злі язики, а ми звичайно ж їм не віримо, у слідчих є багато запитань як до директора Новомосковського коледжу економіки та права ім. С.В. Литвиненка Любові Миколаївни Піхотіної так і до її чоловіка  Павла Піхотіна.
 
Коло підозрюваних у справі «земельної мафії Гуртового» поступово розширюється.

Дякую!

Тепер редактори знають.