Новости Политика

У разі катастрофи на Запорізькій АЕС площа потенційної забрудненої території складатиме до 2 мільйонів км², – «Енергоатом»

Російський агресор навмисно обстрілює з території окупованої Запорізької АЕС підконтрольні Україні населені пункти. Водночас російський ворог завдає ударів по самій ЗАЕС, шантажуючи її підірвати. Зараз станція замінована. Про це повідомляє пресслужба “Енергоатому”.

Фахівці з “Енергоатому” повідомляють, що наслідки аварії на ЗАЕС можуть бути вдесятеро потужніші, ніж у 1986-му на ЧАЕС.

Тож за підрахунками фахівців у разі навмисно спричиненої катастрофи російським агресором, площа потенційної зони відчуження складе до 30 тис. км² (як 10 Чорнобильських зон відчуження), а Запорізька область фактично буде втрачена для проживання та господарства.

При цьому площа потенційної забрудненої території буде до 2 мільйонів км², а ступінь зараження інших територій України та Європи, Росії та Білорусі залежатиме від вітру. Також на неосяжну кількість років буде забруднена головна артерія країни – рікча Дніпро.

Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів щодо примусу російського агресора звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України задля безпеки всього світу.

Дякую!

Тепер редактори знають.