У місті Самар зникали люди похилого віку, а їх квартири привласнювали робітники Терцентру

Бандити Новомосковська

Соціальна сфера міста Самар опинилась в центрі кримінальних та корупційних скандалів.

Усі нитки ведуть до однієї особи — Тетяни Решетняк, колишньої директорки Територіального центру соціального обслуговування (ТЦСО). За її керівництва заклад перетворився на осередок криміналу, де махінації з майном та життями людей стали нормою.

ТЕТЯНА РЕШЕТНЯК - ЧОРНИЙ РІЄЛТОР НОВОМОСКОВСЬКА

Після призначення Тетяни Решетняк на посаду у 2015 році за підтримки нардепа Вадима Нестеренка, центр догляду за інвалідами й самотніми людьми похилого віку став справжнім «конвеєром смерті». Старі люди зникали, а їхнє майно потрапляло до рук кримінальної групи. Квартири, оформлені на померлих, миттєво перепродавалися, а підробні заповіти стали буденною практикою.

Бандит Вадим Нестеренко

Зникнення людей і «легалізація» смертей
Легенди про анонімні поховання, тобто поховання без будь-яких процедур, що передбачені законодавством стали страшною реальністю.

Одним із прикладів є історія підопічного 1940 року народження, який одружився із соціальною працівницею й невдовзі помер, а його квартира опинилася в її власності. Керівництво соціальної служби залучило своїх родичів і знайомих до махінацій із людьми похилого віку, створило справжнє кримінальне угруповання, що тримало у страху самотніх громадян.

Закон вимагає, щоб майно самотніх померлих переходило у власність міста й розподілялося серед пільговиків. Але за весь час роботи Тетяни Решетняк жодної квартири на баланс міста не передали. Натомість Терцентр перетворився на «чорну діру», з якої не поверталося ані майно, ані гроші.

Політичне покровительство як щит для злочинців
Після захоплення влади в місті нардепом Вадимом Нестеренком Тетяну Решетняк було призначено директоркою ТЦСО. Відсутність у неї освіти чи досвіду в соціальній сфері не стала перешкодою, адже за нею стояли потужні «дахівники»: секретар міськради Сергій Горошко, депутати міськради та сам нардеп Нестеренко.

Скандали з кладовищами
Після того як Решетняк стала депутатом міськради від партії «Слуга народу», її апетити виросли. Вона, разом зі своїм чоловіком і першим заступником міського голови Тарасом Здреником, намагалася взяти під контроль усі кладовища міста.

 

Наглядачі кладовищ відкрито заявляли значний тиск та спроби диктувати їм умови. Підозри щодо цієї «зацікавленості» цвинтарями очевидні: саме там можна було приховати докази злочинів — без свідків, документів і можливості ексгумації.

Покарання, яке настає із запізненням
Після зміни влади у 2020 році новий міський голова Сергій Рєзнік призначив розслідування діяльності ТЦСО. У результаті Тетяну Решетняк звільнили, а матеріали передали до поліції. У 2021 році правоохоронці розпочали розслідування, яке викрило шокуючі масштаби злочинів.

Під час слідства було встановлено, що група під керівництвом Решетняк заволоділа щонайменше шістьма квартирами шляхом підробки документів. Заповіти посвідчували навіть після смерті власників квартир. Бабусі та дідусі помирали за загадкових обставин, а їхні смерті залишалися під питанням.

Тетяна Решетняк

Під час досудового розслідування було проведено обшуки за місцем роботи й проживання фігурантів, судові почеркознавчі та оціночно-будівельні експертизи, вилучення документів у нотаріусів, Новомосковському ДРАЦС та сімейних лікарів. Також було вилучено інформацію, що перебуває у володінні операторів мобільного зв’язку, допитано підозрюваних, свідків та потерпілих, які ще, на щастя, залишалися живими.

В ухвалі суду зазначено, що, розробивши план скоєння злочинів, Тетяна Решетняк залучила до спільної злочинної діяльності кількох осіб — чоловіка, працівників Терцентру, нотаріусів, родичів та знайомих. Кожному з них вона визначила чіткі задачі для досягнення злочинної мети. У ході розслідування вже було доведено, що ці особи шляхом обману заволоділи правом власності щонайменше на 6 квартир. Встановлено факти оформлення договорів купівлі-продажу від імені померлих власників. Причини смерті деяких бабусь і дідусів не є наслідком природних обставин.

Викрито також нотаріуса, який навіть після смерті власників квартир посвідчував заповіти від їхнього імені.

Зазначені дії слідство кваліфікує як кримінальні правопорушення за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 27 — співучасть у кримінальному правопорушенні;
  • ч. 4 ст. 190 — шахрайство у великих розмірах;
  • ч. 3 ст. 28 — вчинення злочину організованою групою;
  • ч. 4 ст. 358 — використання підроблених документів.

У разі доведення вини обвинувачених їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На сьогодні кримінальне угруповання, відоме як «Терцентр», розформоване. Одинокими та немічними людьми похилого віку тепер опікується інший комунальний заклад — Центр надання соціальних послуг. Жодна із колишніх працівниць, причетних до корупційних схем, там більше не працює — всі вони перебувають під слідством.

Причетними до кримінальних та корупційних схем були нотаріуси, реєстратори, соцпрацівники та родичі фігурантів, їх звинувачують у шахрайстві, зловживанні службовим становищем та підробці документів.

У цій історії хотілося б згадати ще одного персонажа, про якого журналісти та правоохоронці здебільшого мовчать. Мова йде про депутата-регіонала Новомосковської міської ради Михайла Барсука. Наразі ми не маємо точної інформації, від якої партії він є депутатом, оскільки партійні прапори він змінює перед кожними виборами.

За інформацією активістів міста Самар, Михайло Барсук має стосунок до кримінального угруповання родини Решетняків і безпосередньо брав участь у їхніх злочинних справах.

Наразі очікуємо на реакцію правоохоронців та відповідні заходи, зокрема щодо перевірки цієї інформації та надання офіційної відповіді.

Не є секретом, що Михайло Барсук у місті також займався наданням ритуальних послуг і співпрацював із родиною Решетняків у цьому напрямі. Тільки Господь знає, скільки невинних душ вони загубили й поховали.

Депутатський мандат — як спроба уникнути покарання
Сьогодні Тетяна Решетняк намагається пом’якшити вирок, апелюючи до свого статусу депутата міста Самар від партії «Слуга народу».

Вона заявляє, що має на утриманні двох неповнолітніх дітей і раніше не судима. Однак ці аргументи навряд чи виправдовують злочини, які принесли страждання сотням родин.

Чи буде справедливість?
На тлі гучного скандалу громада міста Самар сподівається, що жодні політичні зв’язки не врятують Тетяну Решетняк та її спільників від заслуженого покарання.

Її історія стала символом того, до чого призводить безкарність корупції в державних установах.

 

Україна більше не може дозволити подібні злочини!

Жорстке покарання для винних — це не лише справедливість для потерпілих, а й урок для тих, хто мріє про «легкий заробіток»коштом слабких і беззахисних.

Дякую!

Тепер редактори знають.