Новости Политика

У Дніпрі патрульний зупинив суддю з ознаками алкогольного сп’яніння

Суддя Заводського районного суду м. Кам’янське Дніпропетровської області Ричка Станіслав Олегович

У Бабушкінському районному суді розпочався суд над патрульним, який набрався “наглості” та зупинив, а потім затримав поважного суддю з ознаками алкогольного сп’яніння за кермом. Служителем Феміди та поважною людиною серед корупціонерів та бандитів виявився суддя Станіслав Ричка, це син прокурора Олега Рички.  намагався поїхати з місця затримання, за що був закутий у кайданки та доправлений до районного відділу поліції.

Суддя Заводського районного суду м. Кам’янське Дніпропетровської області Ричка Станіслав Олегович

Суддя Заводського районного суду м. Кам’янське Дніпропетровської області Ричка Станіслав Олегович

Олег Ричка

Олег Ричка

https://blog.prosud.info/richka_stanislav_olegovich.html

Ця історія відбулася аж… 12 червня 2022 року. Близько десятої години вечора екіпаж патрульної поліції, до якого входив 24-річний Єлисей Просвіров, отримав інформацію про те, що в автомобілі Ford Мустанг з відкидним верхом може перебувати нетверезий водій та скоїти ДТП.

заступник прокурора Дніпропетровської області Олег Ричка

Патрульні поліції зупинили автівку Ford Мустанг згідно з наданою інформацією на вулиці Троїцькій. У салоні, окрім водія, сиділи ще три жінки. Під час спілкування з водієм поліцейські виявили явні ознаки алкогольного сп’яніння. Проте від неодноразових пропозицій пройти перевірку на “драгері” водій відмовився. Також нетверезий водій  почав пояснювати патрульним, що вдома діти, і йому треба їхати до них. Пропонував патрульним поїхати до його дітей, поки тут на нього складатимуть протокол.

Коли поліцейські відмовилися, водій завів мотор і спробував виїхати.

У результаті кілька екіпажів змушені були блокувати автомобіль Ford Мустанг. На місці зав’язалася бійка: жінки пасажирки, які теж перебували в нетверезому стані лупцювали патрульних та свого теж нетверезого водія.

Адвокатка Таміла Ульянова розповіла про справу,  адже вона переконана, що патрульного можуть покарати безпідставно.

Коли водія доправили у відділок, виявилося, що це суддя районного суду міста Кам’янське, 40-річний Станіслав Ричка, син колишнього заступника прокурора Дніпропетровської області Олега Рички.

Коли водія доправили у відділок, виявилося, що це суддя районного суду міста Кам'янське, 40-річний Станіслав Ричка, син колишнього заступника прокурора Дніпропетровської області Олега Рички. На водія було складено протоколи за ст. 130 КУпАП (алкогольне сп'яніння) та ст. 185 КУпАП (злісне не підпорядкування співробітнику правоохоронного органу). Однак через деякий час суддя, очевидно, вирішив "звести рахунки" з правоохоронцями. І наприкінці червня минулого року написав заяву до ДБР. У Дніпрі за суддю в кайданках хочуть покарати патрульного: адвокатка розповіла подробиці справи За словами адвокатки поліцейського Таміли Ульянової, із трьох екіпажів патрульних, яким довелося брати участь у затриманні та складанні матеріалів за ст. ст. 130, 185 КУпАП, після пів року слідства, проведеного переважно одним прокурором, винним було "призначено" лише одного – Єлисея Просвірова.

На водія було складено протоколи за ст. 130 КУпАП (алкогольне сп’яніння) та ст. 185 КУпАП (злісне не підпорядкування співробітнику правоохоронного органу).

Однак через деякий час суддя районного суду міста Кам’янське Станіслав Ричка , очевидно, вирішив “звести рахунки” з правоохоронцями. І наприкінці червня минулого року написав заяву до ДБР.

За словами адвокатки поліцейського Таміли Ульянової, із трьох екіпажів патрульних, яким довелося брати участь у затриманні та складанні матеріалів за ст. ст. 130, 185 КУпАП, після пів року слідства, проведеного переважно одним прокурором, винним було “призначено” лише одного – Єлисея Просвірова.

“Наскільки мені відомо, слідчим ДБР було нецікаво брати участь у так званому з’ясуванні стосунків між скривдженим суддею та поліцейськими. Вони навіть обвинувальний акт відмовилися підписувати, не бачачи підстав у висуненні звинувачення. Майже всі слідчі та процесуальні дії проводилися прокурором обласної прокуратури Артемом Желібою. Варто зазначити, що проводилися вони з порушенням законодавства України або без відповідних повноважень”, – зазначає адвокат.

У вересні 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала суддю Заводського районного суду Дніпродзержинська (тепер Кам’янське) Станіслава Ричку таким, що не відповідає посаді.

І внесли до Вищої Ради правосуддя подання з рекомендацією звільнити його з посади судді.

Проте Вища Рада правосуддя не погодилася і 19 грудня 2019 року своїм рішенням №3551/0/15/19 таки залишила Ричку на своїй посаді. Та й сам Ричка судився через цей випадок.

У 2019 році НАЗК розслідувало кримінальне провадження за фактом можливого недостовірного декларування цим суддею.

За даними НАЗК, Суддя Станіслав Ричка недостовірно заповнив декларацію за 2015 рік, не вказав там автомобіль ВАЗ 1975 року випуску, дохід дружини у 25 910 грн. А також те, що отримав квартиру в 69 кв. м від своєї матері, яку передав своїй дружині. Забув вказати й іпотеку дружини у 414 тисяч грн.

 

 

Дякую!

Тепер редактори знають.