У Дніпрі намагаються врятувати «Авангард» від мера Бориса Філатова

Скасувати ганебне рішення міської ради про приватизацію стадіону “Авангард” у Придніпровському районі м. Дніпра, зробити капітальну реконструкцію та надати громадянам вільний доступ для відвідування пропонують у петиції. Текст документа розміщено на сайті місцевих петицій Ольгою Орєховою 27 грудня 2022 року. Як свідчить петиція, небайдужим мешканцям Дніпра стало відомо про рішення міської ради передати всі будівлі, що є на території “Авангард”, у приватну власність. 26.01.2022 року депутати міськради прийняли рішення № 51/15 “Про приватизацію об’єкта нерухомого майна по вул. Євгена Маланюка, 1, літ. А-1, літ. Б-1 та споруд” та  №52/15 “Про приватизацію об’єкта нерухомого майна по вул. Євгена Маланюка, 1, літ. В-1”. Пізніше до цих рішень додано правки, які розширили перелік об’єктів приватизації на території “Авангарду”, включивши до нього тераси з навісом, баскетбольний та хокейний майданчики, ями для стрибків тощо.

У Дніпрі намагаються врятувати «Авангард» від мера Бориса Філатова

 

“Чи можливе існування повноцінного стадіона без цих будівель? Чи це буде закрита приватна територія з власними бізнес-інтересами? Ці рішення лише означають, що Придніпровськ з населенням 50 000 осіб остаточно втратить відкритий доступ до занять спортом для дітей, молоді та дорослих на стадіоні!” – пишуть автори петиції.

У петиції також зазначається, чому стадіон “Авангард” важливий і потрібен придніпровцям.

  1. Це єдиний стадіон загального користування на масиві. Стадіони шкіл є власністю закладів і призначені для користування лише учнями. У будь-який час школа може закрити доступ для занять дорослих мешканців жилмасиву. Де залишається займатись мешканцям спортом, як популяризувати здоровий спосіб життя без належної інфраструктури?
  2. Стадіон “Авангард” – унікальний стадіон житлового масиву, що відповідає стандартам проведення ігор та змагань, зокрема параметри стадіону відповідають вимогам FIFA. Стадіон має швидкісну доріжку 400 метрів – тут зручно тренуватися спортсменам. З 1999 року тут проводили змагання з регбі, бейсболу та спортивного орієнтування. Взимку стадіон ставав епіцентром життя – бо тут заливали ковзанку, де грали в хокей та займалися фігурним катанням. Саме стадіон “Авангард” завжди притягував до себе поціновувачів спорту.
  3. Стадіон “Авангард” – історичне місце. Тут починали кар’єру легенди українського футболу – один з найтитулованіших тренерів в історії світового футболу Валерій Лобановський (!), чемпіон України та фіналіст Ліги Європи Руслан Ротань, найкращий футболіст року в чемпіонаті України 1996 ФК “Дніпро” Полунін Андрій. Для багатьох придніпровців “Авангард” – це теплі спогади про спортивне життя району. Стадіон був донедавна майданчиком для районної спортивної школи по напрямку футбол – тут грали юніорський чемпіонат області та міста.
  4. Стадіон “Авангард” має чудове місце розташування. “Авангард” знаходиться у рекреаційній частині масиву, біля парку “Придніпровський” на березі р. Дніпро недалеко від навчальних закладів. Поруч займаються іншими видами спорту – тенісом, волейболом, баскетболом, воркаутом.
  5. Стадіон “Авангард” – центр розвитку спорту району та міста. У мешканців Придніпровська немає інших аналогічних за розмірами та можливостями доступу спортивних комплексів поблизу. Тому реконструкція стадіону “Авангард” дозволить дати потужний імпульс розвитку спорту на масиві Придніпровськ та сусідніх масивах – Перемога, Сокіл, Тополя, Чаплі, Ігрень, Любимівка створить умови для розвитку бігових та ігрових видів спорту, дозволить залучити тисячі дітей та дорослих до спортивного способу життя і дасть можливості для нових зірок спорту не лише міста та області, а і України та світу.
  6. Реконструкція стадіона під силу такому великому місту як Дніпро. Місто – у топ-3 міст по величині бюджетів міст в Україні. На 2023 рік бюджет міста складає 15,5 млрд грн. Це на 1,1 млрд більше, ніж у 2022-му році. Для прикладу – стадіон у маленькому Новопскові Луганської області відремонтували більш, ніж за 8 млн грн у 2021 році.

Підтримати активістів та врятувати спортивний об’єкт від приватизації можна за посиланням.

https://petition.e-dem.ua/dnipropetrovsk/Petition/View/1745

 

Дякую!

Тепер редактори знають.