Новости Политика

У Дніпрі конфлікт з Органним залом набув нового розвитку.

Керівник Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики Антон ЧЕРНЕТА повідомив, що концерти та закриття 34-го концертного сезону НЕ ВІДБУДУТЬСЯ!!!


«Причина цьому – настоятель Свято-Миколаївського храму Дніпропетровської єпархії УПЦ ієрей Костянтин КАЛАШНИКОВ 21 червня 2021 року без попередження, у незаконний спосіб, самоуправно видворив сторожа нашого підприємства з робочого місця та приміщення ДБОКМ, навісив замки та ланцюги на вхідні двері та ворота, а також на внутрішні двері Органного та опломбував їх. На ці дії було викликано поліцію. До теперішнього часу настоятель не допускає колектив до приміщень Органної зали, у тому числі, й до музичного інструменту ОРГАН, та до приміщень, де знаходиться майно комунальної власності обласної ради. На наші неодноразові прохання припинити ці дії, та звернутися за вирішенням юридичних аспектів ситуації у мирний спосіб до обласної ради, з боку настоятеля ніяких дій не відбувається. Діалог відсутній», – написав Антон Чернета.
Пояснімо: Брянська (Миколаївська) церква, в якій знаходиться орган, вже багато років є яблуком роздору між церквою і громадськістю. Суперечки не вщухають, щодо передачі приміщення колишньої Миколаївської церкви у власність Православної Церкви. Наразі під одним дахом співіснують музиканти та церковники. Але, як бачимо, не дуже мирно. Церковники не одноразово заявляли, що конфлікт вирішиться, коли для органа збудують нове приміщення і перенесуть його туди. Сама ж будівля потребує негайного ремонту, але в церкви грошей не має. Обласна влада за минулої каденції готова була виділити кошти на ремонт, але ж поки будівля знаходиться у власності Єпархії, згідно законодавства це неможливо.

Дякую!

Тепер редактори знають.