Новости

У Дніпрі є сучасний апарат, який дозволяє точно встановити причину алергії

«30 травня — Всесвітній день боротьби проти астми і алергії», — про лікування та профілактику цих хвороб у прес-центрі Відкритий розповіла головний алерголог Дніпропетровської області та міста Дніпро, віце-президент Асоціації алергологів та імунологів України, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Євгенія Дитятковська.

За словами Євгенії Дитятковської, алергічні захворювання є генетично обумовленими. Якщо хворіють батьки, у дитини є ризик підвищення вмісту загального імуноглобуліну Е. У великій кількості він може спричинити алергічний реніт, як сезонний, так і постійний. Також є можливість виникнення атопічного дерматиту. І це так звані кроки атопічного маршу. А якщо ці хвороби неправильно лікувати, то розвивається бронхіальна астма.

«В нашому місті ми створили єдиний в Україні Алергологічний центр для дітей та дорослих, де є амбулаторний прийом і стаціонарне лікування, ургентна служба, яка 24 години надає допомогу лікарями-алергологами. Тут є лабораторія молекулярної алергології, кафедра алергології, а також жіноча консультація.
Ми вимагаємо від гінекологів направити до нас вагітних, які мають в анамнезі алергічні захворювання. Допомагаємо народити без ускладнень і слідкуємо за новонародженою дитиною. Адже, якщо один з батьків хворіє на алергію, у 25 % випадків дитина матиме алергію, якщо обидва з батьків – то це 75 %», — говорить Євгенія Дитятковська.

Щодо сезонної алергії, експертка назвала 3 пилкові хвилі: дерева, лугові трави та злаки. Для нашого регіону характерна третя хвиля, яка припадає на серпень-вересень, коли квітнуть амброзія, полинь, лобода, соняшник, кукурудза та циклахена. Оскільки Дніпропетровська Медакадемія уклала договір із Віденьським медичним університетом щодо співпраці по молекулярній імунології, Дніпро має все необхідне обладнання. Наприклад, апарат ALEX дозволяє виявити 282 алергени на молекулярному рівні. Тож, таким чином, виявляються алергени, і є можливість скласти схему лікування та харчуватися, а також попередити тяжкі анафілактичні реакції у пацієнта.

Міський алергологічний центр знаходиться за адресою: м. Дніпро, 7 міська клінічна лікарня вул. Шмідта 26. Деталі про обстеження  можна дізнатися за телефоном (0562) 42 57 60

Дякую!

Тепер редактори знають.