Новости Политика

У Дмитра Шпенова житло у Словаччині, купівля двох «крузаків» та квартира у Києві від «близького» родича.

Житло у Словаччині, купівля двох «крузаків» та квартира у Києві від «близького» родича — цікавинки із декларацій вже колишнього нардепа з Кривого Рогу Дмитра Шпенова — "На Часі" розібрали декларації екснардепа, який склав мандат наприкінці 2023.

Житло у Словаччині, купівля двох «крузаків» та квартира у Києві від «близького» родича — цікавинки із декларацій вже колишнього нардепа з Кривого Рогу Дмитра Шпенова — “На Часі” розібрали декларації екснардепа, який склав мандат наприкінці 2023.

Житло у Словаччині, купівля двох «крузаків» та квартира у Києві від «близького» родича — цікавинки із декларацій вже колишнього нардепа з Кривого Рогу Дмитра Шпенова — "На Часі" розібрали декларації екснардепа, який склав мандат наприкінці 2023.

Але є й цікавинки. Починаючи з 2022 року, скандальновідомий Дмитро Шпенов декларує у користуванні своїх дітей, двох доньок та сина, нерухомість у Словаччині, а саме житловий будинок. Ані площу, ані дату набуття нерухомості, депутат не вказував. Лише зазначив, що нерухомість нібито власність іноземного громадянина.

Ще більша цікавинка у нерухомості з’являється у тепер вже екснардепа Дмитра Шпенова у 2023 році. На другому році війни він задекларував ще одну квартиру у Києві на 133,1 квадрати, яка знаходиться у власності Ішутіна Олексія Олександровича, який передав її близькому родичу (тобто Дмитру Шпенову) у користування.

Особу з ПІБ Ішутін Олексій Олександрович знаходимо у декларації за 2020 рік у Шпенової Поліни Юріївни, яка, можемо припустити, є сестрою Шпенова Дмитра Юрійовича.

А на пана Олексія Ішутіна, саме, у тій же декларації Поліни Юріївни записана квартира у столиці площею у 133,1 квадрати. Дуже дивні збіги серед родичів. Ну та і як же не вважати дуже-дуже близькими родичами, тих, хто дає у користування квартиру у столиці.

Сама ж Шпенова Поліна Юріївна, згідно з декларацією за 2020 рік (це остання, яку ми знайшли в реєстрі НАЗК), на той час працювала суддею. При цьому, вона має свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, яке нині зупинено.

А її чоловік, Олексій Ішутін, згідно відкритих реєстрів юридичних осіб та згадок у медіа, може бути столичним забудовником, який згадувався у гучній історії з можливим порушенням законодавства у сфері охорони обʼєктів культурної спадщини.

Також у декларацію Дмитро Шпенов вписав колекцію книг, три ікони, колекцію монет. А також чотири лакшері годинники: Rolex, Breguet, IWC Schaffhausen, Dubey & Schaldenbrand. Вартість їх не вказана, проте є примітка, що усі ці атрибути заможного життя були набуті до подання першої декларації відповідно до закону.

У деклараціях Дмитра Шпенова за 2022 та 2023 роки також є катамаран, причіп, старенький 19-річний Lexus, який скоріше за все, є ретрокаром. Бо ж поруч в декларацію вписаний раритетний та колекційний чотирьохсотий «Москвич». Можемо припустити, що Дмитро Шпенов ще той любитель тачок. Бо ж, як ще пояснити, що лише рік прокатавшись на орендованому Land Rover Defender у 2021 році (як свідчить декларація), Шпенов перестав його використовувати, бо у 2022 році цієї тачки вже у його автопарку не було. А у 2022 році у родині Шпенових, судячи із задекларованого рухомого майна з’явилось одразу два Тoyota Land Cruiser за 510 790 грн та 3 601 329 грн. Більше чотирьох мільйонів гривень на два крузака – це таке депутатське життя на широку ногу?

Дуже дивні придбання, особливо, якщо скласти докупи нардепські зарплати у Раді за два роки. За 2023 рік Шпенов задекларував 777 381 гривню зарплати, а за 2022 – 449 719 грн. Але у декларації за 2023 рік бачимо, що пан Шпенов взяв позику у розмірі 95 000 евро у такого собі Бауса Юрія Терентійовича. Чи не на два крузаки могла піти така позика? Декларація за 2023 рік розповіла нам, що на кінець звітного періоду Дмитро Шпенов із цієї суми винен за позикою ще 75 000 євро.

Але, думаємо, без хліба пан Шпенов через кругленьку суму позики не залишився. У його виправленій декларації за 2022 рік значились 8000 євро готівкою, 2914 доларів, 52 965 євро і 424 824 гривень на банківських рахунках. За 2023 рік у виправленій декларації ексдепутат задекларував 5000 євро готівкою, а також – 2 895 доларів, 22 708 євро та 193 551 гривень на банківських рахунках.

Шпенов Дмитро Юрійович — український політик, народний депутат України VI, VII, VIII та IX скликань від 37-го виборчого округу. Заступник голови Комітету ВРУ з питань верховенства права та правосуддя, ексчлен фракцій “Партії регіонів” та “Опозиційний блок“.

Дякую!

Тепер редактори знають.