Новости

Ця інформація більше стосується фізичних та юридичних осіб які використовують найману працю.

Ця інформація більше стосується фізичних та юридичних осіб які використовують найману працю.. Тому що Піщанська сільська рада від тепер має у штаті інспектора праці і податків, який також є членом адміністративної комісії. Та якщо Ваші права було порушено при прийомі на роботу, звільненні з роботи з будь яких причин або у разі невиконання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, Ви можете звернутись у адміністрацію громади та повідомити про таке. Ці звернення, серед інших, є підставою для перевірки підприємств.
Офіційні Листи з такою інформацією вже отримали близько двохсот підприємств та підприємців на території громади. Отже і Ви маєте знати про свої права та свій захист.

Інспектор праці і податків Піщанської ОТГ інформує:

З набуттям чинності нових Порядків здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року № 295 “Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” зросла відповідальність за порушення вимог законодавства про працю.
3 метою забезпечення реалізації зазначених повноважень у Піщанській об’єднаній територіальній громаді, відповідно до статті 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, введено посаду інспектора з праці і податків.
Відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 інспектор праці здійснює державний контроль за додержанням законодавства про працю з питань:
– своєчасної та у повному обсязі оплати праці,
– додержання мінімальних гарантій в оплаті праці,
– оформлення трудових відносин.
З підвищенням розміру мінімальної зарплати, штрафи за недотримання трудового законодавства з нового року значно зросли. Стаття 265 КЗпП говорить про те, що юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі:
− фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплати заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ і податків — в тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення. У 2018 році сума штрафу — 111690 грн;
− порушення встановлених термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більше ніж за один місяць, виплата їх не в повному обсязі — у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. У 2018 році сума штрафу – 11169 грн;
− недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці — у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення. До речі, сюди відноситься ненарахування індексації. У 2018 році сума штрафу — 37230 грн;
− недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. У 2018 році сума штрафу – 37230 грн.
− недопуск до проведення перевірки з питань виявлення порушень щодо допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час і виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків карається штрафом у стократному розмірі мінімальної заробітної плати. У 2018 році сума штрафу – 372 300 грн.

Дякую!

Тепер редактори знають.