Новости

«Тебе не існує»

У 2016-му ми випустили доповідь «Тебе не існує» – про людей, яких незаконно утримували у неволі по обидва боки лінії зіткнення. Вчора на hromadske.ua вийшов документальний фільм «Таємний ізолятор СБУ». Журналісти пройшли шляхами людей, про яких ми розповідаємо у доповіді, у пошуках доказів, чи існують такі тюрми.

Чому це важливо знати? На відміну від так званих «ДНР» та «ЛНР», Україна — правова держава. Для затримання будь-кого повинна бути законна підстава. Якщо людина вчинила злочин, їй має бути висунуте звинувачення, щодо нього проведене слідство, а потім має відбутися суд, який призначає покарання. Саме це відрізняє державу, де діє закон, від території свавілля та хаосу, у якій будь-хто може стати об’єктом для затримання, позбавлення волі і тортур. Такі дії самі по собі є злочином, приховування і заперечення якого жодним чином не захищає державу від поганої репутації, а тільки руйнує зсередини.

Два роки минуло, але це ще не кінець історії. Люди, що відсиділи місяці та роки у неволі, постраждали від побоїв та тортур, і були «відпущені» без висування звинувачень, зараз намагаються добитися справедливості. На жаль, досі безрезультатно. І варто докласти зусиль, щоб це змінилося. А поки що пропонуємо вам подивитися фільм, перечитати нашу доповідь (https://goo.gl/iM9kQH) та спробувати скласти власну думку.

Дякую!

Тепер редактори знають.