Новости

Свято фарб ХОЛІ у Новомосковську

Цієї неділі на головній площі міста пройшло цікаве свято фарб «Холі». Його організаторами виступили ISKCON.

За легендою, назву “Холі” фестиваль отримав на честь супротивниці Вішну -демоніци Холіки. Одного разу вона вмовила сина індуського короля Прахлада, що вклонявся Вишні, зійти на вогнище в ім’я Бога. Демониця вірила, що їй вогонь не буде небезпечним, тому пішла разом з Прахладом і згоріла, а царевич вийшов з багаття неушкодженим. На згадку про цю легенду виникла традиція в перший день фестивалю Холі спалювати опудало демоніци, що дуже схоже на слов’янський звичай з опудалом Масляної.


Ще одна легенда виникнення свята Холі говорить, що Крішна любив грати з дівчатами-пастушками і якось жартома вимазав обличчя однієї з пастушок фарбою. Дівчина сприйняла цей жест як знак кохання і не змивала фарбу весь день. Звідси і пішла традиція танців-загравань під час свята з обсипання фарбами і обливанням.

Усі охочі, а особливо діти, веселились обсипаючи один одного фарбами, переглядали традиційні індійські танці, намалювали мехенді та смакували індійські солодощі.

Довідково:

Міжнародне товариство свідомості Крішни (ISKCON) також відоме як Рух Харе Крішна, або Рух свідомості Крішни – Вайшнавська релігійна організація, заснована бенгальським ченцем Бхактіведанта Свамі Прабхупади в 1966 році в Нью-Йорку. ISKCON описується вченими як найбільш велика і, можливо, найбільш впливова гілка Гауді-вайшнавізму – одного з напрямків вайшнавізму, розпочатого індуїстським святим і реформатором Чайтаньєю в Східній Індії на початку XVI століття.

Джерело

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.