Новости Политика

США та Британія вражені «жадобою до влади» помічника Зеленського

Court of Zelensky rocked by aide’s ‘thirst for power’ Senior officials in Ukraine are increasingly alarmed at the president’s reliance on Andriy ­Yermak, his chief of staff

На авіабазі НАТО в Бельгії президент Зеленський відзначив своє найбільше досягнення, привітавши п’ятьох нових українських пілотів F-16. Минулого тижня над його плечем, старанно позиціонуючи камери, з’явився чоловік, який є його найбільшою вадою.

Коли перший президентський термін Зеленського наближався до кінця, високопоставлені урядовці, військові, правоохоронці та дипломатичні джерела, багато з яких побажали залишитися анонімними, висловили занепокоєння з приводу його зростаючої залежності від Андрія Єрмака, керівника його штабу, якого звинувачують у накопиченні особистої влади та узурпація демократичних процесів.

З моменту запровадження воєнного стану у 2022 році, який дозволяє Зеленському залишатися на посаді до кінця війни, авторитет Єрмака перевищив авторитет усіх обранців України, окрім президента. Деякі джерела дійшли до того, що в серії інтерв’ю називали його «фактичним главою держави» або «віце-президентом України».

Офіс президента відкинув критику як «пропагандистські атаки», наполягаючи на тому, що Зеленський регулярно зустрічався з послами, але часто перебував за межами країни або мав більш актуальні зобов’язання. Адміністрація стверджує, що критика походить від прямого, але ефективного стилю управління Єрмака, вказуючи на його успіх в ініціативах, які включають залучення міжнародних партнерів до мирного саміту в Швейцарії наступного тижня.

«У цій роботі важко з усіма залишатися друзями», — сказав речник офісу Зеленського. «Але всі ключові рішення приймає президент Зеленський».

Тим часом військові чиновники звинуватили 52-річного Єрмака в тому, що він утримував генерала Валерія Залужного подалі від президента та зрештою організував його звільнення з поста голови збройних сил у лютому. Єрмак, стверджують вони, вважав Залужного конкурентом своєї влади.

«Ті, хто в уніформі, рідко задоволені політичними рішеннями», – сказала речниця президента. «Валерій Залужний не був звільнений, його призначено послом у Великій Британії, що свідчить про високу довіру».

Автори статі: Court of Zelensky rocked by aide’s ‘thirst for power’  видання The Times

Повний англомовний текст за посиланням: https://www.thetimes.com/world/russia-ukraine-war/article/court-zelensky-ukraine-rocked-by-aides-thirst-for-power-57z9q8fwf

Дякую!

Тепер редактори знають.