Новости Политика

Слуги олігархії знову хочуть порізати трудові права.

 На цей раз – для 82% працівників. Роблять це проектом закону № 5371, яким планується на підприємствах, де працює до 250 працівників, зробити трудовий договір над законом. Враховуючи те, що більшість працівників не можуть собі дозволити при працевлаштуванні дискутувати із роботодавцем про умови трудового договору, на практиці це означає:
🤬 Спрощення звільнень – для звільнення працівників не потрібно ЖОДНИХ причин;
🤬 Знищення профспілкового імунітету – для звільнення та надурочних робіт не потрібна згода профспілки;
🤬 Ліквідація 40-годинного робочого тижня – може допускатись робота будь-якої тривалості;
😡 Нестабільна зайнятість – немає обмежень на застосування строкових договорів та їхнього автоматичного продовження при кількаразовому переукладенні;
😡 Легалізація штрафів та заборони на лікарняні – трудовий договір може передбачати додаткові види відповідальності працівника та відпрацювання часу хвороби;
😡 Безвідповідальність роботодавця за безпеку праці – трудовими договорами можуть встановлюватись виключання із встановлених законодавством стандартів безпеки праці.
Звісно ж, безправність працівників не принесе розквіту малому і середньому бізнесу, якому значно більше потрібно перенесення податкового тягаря з них, працівників і споживачів на великий бізнес та 1% найбагатших. Ці норми спрямовані на ерозію трудових прав як таких, що вигідно перед усім великим корпораціям, багато з яких вже давно навчились дробити себе штучно на багато малих і середніх підприємств та підприємців. Чим менше трудових прав – тим більші прибутки власників корпорацій, а не найманих працівників та самозайнятих, які наповнюють внутрішній ринок за рахунок своїх доходів. З рештою, у разі прийняття, ці норми тільки вдарять по економіці та добробуту більшості домогосподарств. Та слугам олігархії це і потрібно. Їхнє бачення України – країна периферії, постачальних дешевих ресурсів.
Силою зірвали 1658, хитрістю обламали 2708. І 5371 відправимо в топку разом із авторами. Галя, буде гаряче

Дякую!

Тепер редактори знають.