Новости

“Слуга” Халімон з поліцією крадуть врожай на Прилуччині

Зараз на Прилуччині відбувається звичайне рейдерство державного підприємства ДГ ” Івківці” НААН України. А точніше їх врожаю ріпаку. Селяни протистоять поліції, яка разом з начальником Прилуцького райвідділу Сергієм Сторожуком намагається відтіснити людей з поля, аби рейдер могли безперешкодно вкрасти врожай. Як написав Чернігівський журналіст Віталій Назаренко, що вів пряма трансляцію з місця сутичок: “Люди переконані, що за спробою рейдерства стоїть прізвище нардепа Павла Халімона. Кажуть в.о.директора держпідприємства працювала в його комерційних структурах”. Віталій Назаренко також згадав начальника поліції області Едуарда Альохіна, задавши запитання, на яке сам і відповів – може не в курсі, хоча… беркут чернігівський. Одразу відзначимо, що люди не помилилися назвавши прізвище Павла Халімона, як ініціатора крадіжки їхнього врожаю. Як відбувається рейдерство і хто за цим стоїть, читайте далі в матеріалі.

Схема крадіжки врожаю

Навіщо захоплювати підприємство, якщо можна просто вкрасти врожай і отримати весь прибуток одразу. Саме такою перевіреною логікою користується “смотрящий” за Чернігівщиною від “Слуги народу” Павло Халімон. Одразу відзначимо, що це його не перша крадіжка, про що ми розповімо у даному матеріалі. А поки повернемося до ДП ДГ ” Івківці” НААН України. Це державне підприємство національної академії аграрних України, яке обробляє майже 5 тис. гектарів державної землі та надає близько 60 робочих місць на Прилуччині в Чернігівській області. Директором даного підприємства є Кравченко Анна Миколаївна, проти якої у червні відкривають кримінальне провадження. Провадження відкрито за заявою невідомої нам особи й має лише формальні підстави. Анна Кравченко не є підозрюваною, але цього і не потрібно. Далі схема працює наступним чином. На НААН України надходить лист від прокуратури, в якому повідомляється, що директор фігурує у кримінальному провадженні і НААН потрібно провести перевірку її діяльності. І що ви думаєте, НААН України вже 1 липня реагує на цього листа та видає указ про звільнення директора ДГ ” Івківці” НААН України Анни Кравченко та призначення заступника і виконуючого обов’язки директора в особі, такої собі Лещенко Інни Миколаївни. І тут починається саме цікаве.

Боротьба за врожай

З перших днів свого призначення, Інна Лещенко звільняє з підприємства більшість робітників і наказує не допускати їх до роботи. Потім надсилає листа до НААК з проханням прислати комісію, яка має визначити, що робити з врожаєм. Комісія приїжджає, але не на підприємство, а до Прилуцької поліції, де за присутності Сергія Сторожука складає акт (протокол) про прибирання врожаю підприємства. А ні начальника поліції, а не членів вказаної комісії жодним чином не бентежить той факт, що на той час вже є ухвала Чернігівського суду, якою зупинено наказ про звільнення Анни Кравченко і покладено на неї всі обов’язки за прибирання врожаю і перевезення його на зберігання до державного підприємства. Таким чином і на підставі акту комісії, на полях ДП ДГ ” Івківці”, у супроводі спецпризначенців з Чернігова, з’являється техніка з Херсону для прибирання врожаю. Керує процесом, а точніше крадіжкою державного майна у вигляді врожаю ріпаку, начальник поліції Прилуцького району Сергій Сторожук.

Сергій Сторожук особисто давить людей на полі

До моменту появи журналістів, саме він віддавав наказ поліціянтам дістати зброю, аби вгамувати селян і робітників підприємства. З появою ж журналістів його запал трохи стих, але і при камерах особисто він брав активну участь в штовханині, аби відтіснити людей з заблокованої техніки рейдерів. До речі, техніка самого ж державного підприємства наразі опечатана поліцією, в рамках вищезгаданого провадження, чим заблоковано збір врожаю.

Сергій Сторожук керує крадіжкою врожаю

Павло Халімон і його підлегла по крадіжках Інна Лещенко

У цій справі, як ви вже зрозуміли, головним крадієм врожаю виступає депутат від “Слуги народу” Павло Халімон. Саме його ім’я сьогодні неодноразово лунало на полях Прилуччині. Справа полягає в тому, що нікому не відома Інна Лещенко, 1984 року народження, мешканка Прилук, є давньою спільницею Халімона у його кримінально-підприємницькому житті. Ще до свого обрання нардепом, Павло Халімон займався підприємницькою діяльністю. Саме у його компаніях всі ці роки працювала директором і Інна Лещенко, а саме: ТОВ “Евеліна Інвест”, ТОВ “ПРОМЕТЕЙ-ГАЗ”, ТОВ “ПРОМЕТЕЙ-ГАЗ 1” та ТОВ “Агро-хаус”.

Остання фірма є найбільш цікавою та проливає світло на справжню діяльність Халімона-Лещенко. В “Агро-хаус” Павло особисто був директором та проходив останні роки в кримінальних справах по крадіжці врожаю. В реєстрі значиться 45 судових рішень, більшість з яких ухвали слідчого судді по вчиненню процесуальних дій слідчими, в тому числі обшуки та виїмки документів. На якому світі ці справи зараз, не відомо. Але те, що Халімон з Лещенко і далі займаються крадіжками врожаю, не виникає сумнівів.

P.S Те, що відбувається сьогодні з врожаєм ДП ДГ ” Івківці” НААН України, є класичний приклад рейдерства щодо державного майна. Відбувається крадіжка врожаю з боку заступника голови Аграрного комітету Верховної Ради Павла Халімона, із використанням ним важелів влади, які без будь-яких ускладнень дозволяють йому поставити на державному підприємстві свою людину в особі Інни Лещенко. Якщо Павло Халімон захоче пояснити президенту, що у такий спосіб намагався зберегти державне майно та врожай, це буде суцільна брехня. Про збереження врожаю і підприємства мова не йде і цьому підтвердження дії Лещенко по звільненню працівників і її кроки із захопленням врожаю. Поліція вчергове стала інструментом, який покриває крадіїв і виконує злочинні накази. Якщо не буде усунуто Сергія Сторожука і не притягнута його до відповідальності, можна сміливо робити висновок, що і обласне керівництво було і є в темі крадіжки врожаю з державного підприємства.

Альохін має відреагувати на дії Сторожука.

Так само має відреагувати й Зеленський на дії Халімона.

Халімон та Сторожук – мають бути покарані.

По матеріалах видання Новини Чернігівщини 

Дякую!

Тепер редактори знають.