Нещодавно нашому виданню стало відомо про призначення Дмитра Луфера на посаду заступника міністра охорони здоров’я України. У вузьких колах він відомий як операційний директор приватної клініки “Інто-сана”, де проводилися обшуки через дужебагато смертей серед пацієнтів.
З його малочисельних інтерв’ю ми дізналися, що зі студентських років він жодного разу не відвідував державні поліклініки. При цьому Дмитро Луфер активно критикує їх, а також «віру українців у безоплатних лікарів». Хоча варто згадати – за своє право на безкоштовні медичні послуги ми розраховуємося нашими податками. Саме тому питання обслуговування і низьких зарплат цих фахівців залежить від владних рішень, а не від «віри українців».
До чого готуватися владі Зеленського? Якщо призначення залишиться в силі, то керівництво держави свідомо зголоситься на те, аби людина в системі захищала інтереси бенефіціарів приватних клінік та окремо “Інто-сани”.
Замість розвитку державних поліклінік – їх доб’ють та поділять ринок на користь приватного сектору, – таку думку висловив наближений до керівництва приватної клініки “Інто-сана”.
«Згідно документів клінікою “Інто-сани” володіють американці. Насправді ж всі вигоди йдуть до Москви через офшор. Ні те, хто ляльководить, ні те, до чого це призведе, владі не пробачать», – додав він.
До чого готуватися пересчним пацієнтам? Коли ми влаштовуємося на роботу, керівника завжди цікавлять наші попередні досягнення. У випадку з Дмитром Луфером вони говорять самі за себе – вперше в історії країни одразу п’ять лікарів однієї клініки судять за недбалість та спробу приховати її. Поки тривало слідство з 2017 року за фактом смерті двох пацієнтів (і це лише встановлені випадки) Дмитро Луфер пропагував у ЗМІ, що за якість лікуван пацієнтам треба платити, повчав державні клініки, як треба працювати і жалівся, що на відміну від них вони не отримують дотації від держави.
Уявіть собі: 600 гривень за одну консультацію, безліч аналізів та досліджень, операції, зараження інфекціями від інших пацієнтів, які не мали б знаходитися з вами в одній палаті, і все марно. Про це пишуть десятки колишніх пацієнтів “Інто-сани”, лікування яких завершилося не з одужанням, а зі поністю спустошеним гаманцем. Таку систему відбудував разом з колегами Дмитро Луфер і тепер у нього зпезиду Зелеськму з’явиться можливість експериментувати в масштабах всієї України.
До чого готуватися лікарям? Головною вимогою до лікаря став прибуток і тільки прибуток, який він може принести “Інто-сані”. Зарплати та умови праці не такі привабливі, як їх розмалював Дмитро Луфер на сайті приватної клініки.
«У кращий бік відрізняємося лише гарно прокрашеними стінами. Я можу прийняти одного чи п’ять пацієнтів, а все одно отримаю свої 50 гривень за годину. На чергуваннях в стаціонарі слідкувати потрібно за десятком пацієнтів одразу. Ви ж самі розумієте, що про якість тут не йдеться. А наступного дня біжу у державну клініку, вимушена поєднувати», – поділилася враженнями від роботи лікарка “Інто-сани”.
Можливо, топ-менеджер Дмитро Луфер може собі дозволити про всякий випадок пакет медичних послуг дорожче 1000$, але від медичної реформи українці очикували та очікують зовсім іншого. Не звільнень лікарів у державних поліклініках і захмарних цін для пацієнтів, а чітких правил гри в медицині , обґрунтованих витрат, професійності та порядності на всіх етапах. Сподіваємося, що теперішня влада зверне на це увагу при вирішенні кадрових питань.
Дякую!
Тепер редактори знають.