Служба безпеки України (СБУ) та Національна поліція ліквідували у Рівному масштабну корупційну схему ухилення від мобілізації. За матеріалами справи, оборудку організувала очільниця місцевого агентства нерухомості разом із двома своїми підлеглими, які залучили до незаконної діяльності 26 медпрацівників. Серед них виявилися посадовці медико-соціальних експертних комісій обласного центру.
Зловмисники за гроші допомагали ухилянтам уникати призову, використовуючи підроблені документи про наявність важких хвороб серця або нервової системи. Вартість таких «послуг» становила від 15 до 20 тисяч американських доларів за одного клієнта. Для реалізації цієї «схеми» фігуранти повністю фальсифікували історії хвороб ухилянтів, зокрема виготовляючи документи про їхнє перебування на стаціонарному лікуванні.
На підставі цих підроблених документів представники лікарсько-консультативних та медико-соціальних експертних комісій готували висновки про непридатність «хворих» до військової служби. Для пошуку потенційних клієнтів організатори оборудки використовували налагоджені зв’язки агентства нерухомості. Отримані «прибутки» розподіляли між усіма учасниками злочинної діяльності.
За результатами комплексних заходів правоохоронці затримали трьох організаторів схеми під час передачі 16 700 доларів США від нового ухилянта. Під час обшуків у фігурантів було виявлено понад 14 мільйонів гривень, ймовірно, одержаних незаконним шляхом. Також були вилучені підроблені медичні висновки, чорнові записи, мобільні телефони та комп’ютерна техніка з доказами злочинів.
Наразі затриманим повідомлено про підозру за частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом). Вони перебувають під вартою, їм загрожує до 5 років тюремного ув’язнення. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до корупційних схем, у тому числі ухилянтів, які скористалися цими «послугами».
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Рівненській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Дякую!
Тепер редактори знають.