Так, до складу чергової “кишенькової Громадської ради” при Дніпропетровській ОДА, увійшла значна частина активістів та громадських діячів, із сумнівною репутацією, наявною судимістю у сфері службових правопорушень та абсолютно залежних від обласної влади.
Переважна більшість цих “кишенькових” громадських організацій потрібна в якості “одобрямса” для Дніпропетровської ОДА.
Зараз кожен чиновник-корупціонер бажає мати “ручну Громадську раду”, яка забезпечить йому “громадський одобрямс”.
Невиключенням є керівництво Дніпропетровської обласної державної адміністрації, далі – Дніпропетровської ОДА, яке останнім часом вдало імітує розвиток громадянського суспільства і прикормлює “кишенькові” неурядові організації, про що стверджують незалежні громадські організації на Дніпропетровщині.
В свою чергу високопосадовці Дніпропетровської ОДА подібні закиди відкидають.
Розпорошення бюджетних коштів, відсутність прозорості при розподілі фінансів та застосування старих корупційних схем – гостра критика дій обласної влади постійно лунає з боку низки незалежних громадських організацій Дніпропетровщини.
Приводом для подібних звинувачень стали: по-перше затверджена обласна програма зі сприяння розвитку громадянського суспільства у Дніпропетровській області на 2017-2020 р.р., яка була ухвалена 02 грудня 2016 року Дніпропетровською обласною радою на 7 сесії VII скликання, по-друге відсутність прозорих конкурсів при фінансуванні тих чи інших проектів створює обґрунтовані підозри, що за бюджетний кошт влада підтримує свої “кишенькові” громадські організації, які будуть складати переважну більшість в майбутній Громадській раді при Дніпропетровській ОДА, втретє непрозоре та упереджене формування майбутнього персонального складу Громадської ради при Дніпропетровської ОДА.
Фільтр для неугодних
На жаль, чиновники не бачать в громадських організаціях партнерів, а лише інструмент для досягнення своїх власних цілей: бізнесових та політичних, кажуть більшість лідерів незалежних громадських організацій.
Адже проблема не тільки в програмі зі сприяння розвитку громадянського суспільства, вона значно глибше і починається з принципів роботи самої майбутньої Громадської ради при Дніпропетровській ОДА. Як відомо, це виборний консультативно-дорадчий орган при облдержадміністраціях, до якого входять громадські організації для участі в управлінні державними справами та здійснення громадського контролю за діяльністю органів влади.
Утім, фактично влада створила для себе ще одне управління під назвою: “Громадська рада”, яким вона буде повністю керувати.
Що потрібно зробити щоб змінити ситуацію?
А нічого іншого, окрім як відновити кожному в собі втрачені гідність, порядність, совість та повагу до людей, життя не придумало.
Не потрібно дивуватись, сердитись і виправдовуватись, втратили.
Ну, а, позаяк, ситуація в цьому плані залишається гострою, їх відновлення найближчим часом є доволі сумнівним.
Тим паче, що зневірена та збайдужіла частина суспільства продовжує лише мовчки спостерігати як куплені баригами і гопниками популісти, запроданці і кон’юнктурники при сприянні іншої її частини – тієї, яка ніяк не може второпати, до якого берега їй пристати, прийшовши до влади, нищать і розкрадають вже й те, чого знищити і вкрасти до цього часу поки що нікому не вдавалось.
Константин Бильцан
Дякую!
Тепер редактори знають.