Новости Политика

Розслідування про розкрадання бюджетних 100 мільйонів гривень на відбудові.

Про нові кричущі факти тотальної корупції з боку посадовців Дніпропетровської облдержадміністрації та мерії Дніпра повідомляє голова ГО «Громадський контроль» Денис Селін.

Розслідування про розкрадання бюджетних 100 мільйонів гривень на відбудові.

1) В найближчі 2 роки на відбудову України планують видатки близько 200 млрд.грн. Це кошти як донорів, так і банки які надійдуть з Нацбанку.

2) Перший об’єкт який при проаналізували це ЦНАП на Слобожанського 8. Первинний тендер коштував 55 млн.грн. До війни витратили 54,5 млн.грн (99%) та ОДА прозвітувало що ремонт майже закінчено.Але місяць тому Кушвід (керівник департаменту капітального будівництва ОДА) та компанія вирішили провести ще одну закупівлю на додаткові 80 млн.грн. Тобто загалом вартість стала сягати 135 млн.грн. При цьому якщо аналізувати конкретні позиції то ціні завищені в 2-3 рази. Наприклад підвісна стеля Армстронг в закупівлі коштує 432 грн за 1 кв.м, хоча середня вартість на ринку 160 грн. Подібна ситуація з іншими позиціями, наприклад тактильна направляюча плитка в тендері 469 грн, хоча на ринку можна знайти за 160 грн.

3) Другий блок закупівель це встановлення металопластикових вікон та балконних дверей в дім на перемозі 118 ( куди в січні попала ракета рашистів) та вікна також ставили в сусідні будівля. Так закупівля по демонтажу та встановленню 1131 вікна та 250 дверей коштує 39 млн.грн https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-02-28-007099-a хоча наші прорахунки по ринковим цінам показують, що це мало коштувати близько 13 млн.грн. Подібна ситуація в закупівлі на демонтаж та монтаж 29 дверей https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-02-20-006123-a, де виходить роботи по заміні однієї двері та сама дверь коштують 37 тис.грн. Хоча нові двері без демонтажу на ринку можна знайти за 6-10 тис.грн.

Це важливо через наступні причини:

1) Коли є корупція на таких ремонтах, значить менше коштів піде постраждалим. Адже цю корупційну ренту можна було перенаправити постраждалим.

2) При такому рівні корупції міжнародні донори не будуть в захваті та не дуже захочуть перераховувати кошти на відбудову в Дніпрі.

Який вихід. Треба відстороняти від посад Кушвідів, Грицаїв, Лисенок, адже такі люди точно будуть тягнути свої руки до коштів на відбудові. В наступний місяць побачимо чи буде реакція.

P.S. Це одне з найважчих наших розслідувань. В процесі його підготовки нам максимально заважали посадовці в отриманні документів та певні люди “передавали привіти”. І так, ми намагалися до виходу розслідування комунікувати, щоб були вжиті заходи до публічного розголосу, але реакції не отримали».

Дякую!

Тепер редактори знають.