Новости Политика

Припинено діяльність 9-ти шахрайських “call-центрів” у Києві та Дніпрі.

Правоохоронці викрили та припинили роботу 9-ти шахрайських “call-центрів” у Києві та Дніпрі. Це перемога правоохоронців, але часткова, бо припиняючи роботу одного центру, а його місці з’являється три, чотири, а де яких випадках і більше !

Організатори шахрайських “call-центрів”  операторам розповідають, що вони ведуть боротьбу з ворогом, але після декілька днів роботи, молодим найманцями приходиться телефонувати та обманювати своїх співгромадян.

Кримінальні злочинці так названі оператори столичних  шахрайських “call-центрів” телефонували та пропонували громадянам інвестувати гроші у фейкові псевдоприбуткові проєкти та вигадані фінансові піраміди. Після отримання інвестиційних грошей, шахраї на контакт не виходили.

Слідство повідомляє, що загалом у зазначених “call-центрах” працювало більше двох сотень осіб.

Встановлюється сума збитків, завданих потерпілим.

Нагадаємо, що Дніпр є Меккою шахраїв, що не по офіційному даним, у Дніпрі нараховується порядку тисячі шахрайських “call-центрів”, коли припиняють роботу одного, на його місці з’являється три, а, бо і більше “call-центрів”.

Відкрито два кримінальні провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Дякую!

Тепер редактори знають.