Новости

Президент Туреччини Реджеп Ердоган нещодавно заявив, що хоче зробити собор Святої Софії – мечеттю.

Слава Ісусу Христу, дорогі брати і сестри!

На жаль, маю тривожні новини.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган нещодавно заявив, що хоче зробити собор Святої Софії – мечеттю. Верховний суд Туреччини постановив, що статус собору Святої Софії в Стамбулі може бути змінений указом президента країни.

Уряд Греції вже виступив проти зміни статусу собору.
“Свята Софія — сакральне місце, де Схід зустрічається із Заходом. І перетворення такої святині на мечеть може розділити ці два світи. Не можна вдаватися до таких дій у період, коли людство потерпає від пандемії. Світ потребує єдності та пошуку спільних орієнтирів, а не розпалювання ворожнечі.” — заявив Вселенський патріарх Варфоломій.

Навіть деякі турецькі громадяни побоюються, що присвоєння Софії статусу мечеті підірве право на свободу віросповідання в країні та завдасть шкоди туризму. Проти перетворення Софії на мечеть висловлювалися представники православних церков і високопоставлені дипломати.
Вселенський патріарх Варфоломій повідомив, що був шокований останніми заявами президента Туреччини про перетворення Святої Софії в мечеть.
Виступаючи перед Washington Post, Предстоятель Православ’я наголосив: «Що я можу сказати як християнський священнослужитель та грецький патріарх у Константинополі? Замість того, щоб об’єднати, спадщина 1500 років розділяє нас. Я засмучений і шокований ».

“Ми вижили упродовж 17 століть, і якщо це буде Божа воля, ми залишимось тут назавжди”, – додав Вселенський патріарх.

З 1985 року собор включено в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Закликаю всіх до спільної молитви за збереження давньої християнської святині — собору Святої Софії.
Сюжет 5 каналу по даній темі за посиланням

Фото orthodoxia.info

Vitaliy Matiyaschuk

Дякую!

Тепер редактори знають.