Новости Политика

Похоронна мафія Дніпра непідсудна” Це Дніпро-Детка!

Похоронна мафія в Дніпрі непідсудна

Суд Дніпра категорично відмовився розглядати адміністративний матеріал, який надійшов до суду з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності колишньої директорки Комунального підприємства «Міська ритуальна служба» Дніпровської міської ради Сіровської Ванди Миколаївни.

Похоронна мафія в Дніпрі непідсудна

Про це йдеться у матеріалах справи № 175/2185/23, опублікованих на порталі «Судова влада України», пише видання «Лица».

Як зрозуміло з тексту постанови, правоохоронці передали в суд протокол від 08 травня 2023 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відносно директорки КП “РИТУАЛЬНА СЛУЖБА”  Ванди Сіровської.

За даними правоохоронців, директорка комунального підприємства Сіровська «06 вересня 2021 року одержала для себе подарунок у вигляді смартфона «iPhone 12 Pro max» від працівників КП «Міська ритуальна служба» Дніпровської міської ради, які перебувають у неї в підпорядкуванні, чим вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-5 КУпАП».

Покарання передбачено у вигляді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1.700-3.400 грн) з конфіскацією такого подарунка.

«Цей адміністративний матеріал надійшов до суду 09 травня 2023 року і в подальшому був призначений до судового розгляду на 24 травня 2023 року, 21 червня 2023 року, 01 серпня 2023 року, 11 серпня 2023 року та 14 вересня 2023 року», – пише суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Дараган Лілія Валеріївна.

Згідно з строками, передбачених ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Таким чином, строк стягнення для директорки Ванди Сіровської спливав 06 вересня 2023 року. Немає даних, чому суддя Дараган, не провела розгляд протоколу раніше: 24 травня 2023 року, 21 червня 2023 року, 01 серпня 2023 року. Щодо 11 серпня 2023 року, то і адвокат Шрам Олег Валерійович, і прокурорка Західної окружної прокуратури міста Дніпра  Старина Анна Вікторівна надали згоду, а суддя постановила зупинити строк розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно Ванди Сіровської, «в зв`язку з тим, що ОСОБА_1 (Сіровська – авт.) виїхала за межі України для вирішення питання щодо лікування її доньки». Тим не менш, на наступному судовому засіданні 14 вересня 2023 року суддя Дараган, ймовірно, забула про своє рішення про зупинення строку розгляду справи і закрила цю справу, «в зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП».

Цікаво, що сама Ванда Сіровська на цьому судовому засіданні свою провину в скоєні адміністративного правопорушення не визнала та пояснила, що вона ніякого правопорушення не вчиняла та ніякого подарунка телефону від підлеглих не отримувала.

Нагадаємо, у жовтні минулого року поліція арештувала Ванду Сіровську як керівницю організованого злочинного угруповання (ОЗУ) на базі КП «Міська ритуальна служба» ДМР. За даними слідства, ОЗУ збирало хабарі за поховання на кладовищах Дніпра. Під час обшуку правоохоронці вилучили $800 тисяч, що є виторгом за один місяць.

Дякую!

Тепер редактори знають.