Новости

Перемудрували шановні, або як Новомосковські депутати проводять «ЗАКОННІ» сесії

Як вже відомо городянам Новомосковська, які хоч трішки цікавляться політичним життям міста, 07 липня цього року за ініціативи групи депутатів влади було проведено позачергову сесію Новомосковської міської ради, на яку не було запрошено ряд «неугодних» депутатів, зокрема від політичної партії ВО «БАТЬКІВЩИНА», Дмитра Резніченка, Олександра Мірошника та Миколу Козлюка. Нас ця ситуації, що склалася не на жарт обурила, та нами було прийнято рішення звернутися до керівництва міста за офіційним коментарем, на що було направлено відповідне депутатське звернення та отримано відповідь.

Згідно наданої відповіді повідомлялось, що 16 червня група депутатів від Опозиційного блоку та БПП звернулася до секретаря міської ради з пропозицією про скликання позачергової сесії Новомосковської міської ради на 07.07.2017р. о 14:00 в приміщенні за адресою вул.. Микити Головко, 7 (Хлібозавод), датованою 16 червня, та отриманою міської радою цього ж дня.

Відповідно до положень ч.7 ст. 46 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що сесія сільської, селищної, міської районної ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської районної ради у місті ради, а сесія районної, обласної ради – також за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації.

Частиною 9 ст.46 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що у разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб’єктів зазначених у частині сьомій цієї статті, або у разі якщо такі посади є вакантними сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.

З огляду на той факт, що у визначений законом двотижневий строк сесія, згідно вказаної вище пропозиції, не була скликана, 05 липня 2017 року на адресу організаційного відділу міської ради надійшло повідомлення від депутатів Опозиційного блоку, БПП, частини партії зелених та Відродження про скликання Х позачергової сесії Новомосковської міської ради на 07.07.2017 о 14:00 в приміщенні за адресою вул.. Микити Головко, 7 (Хлібозавод)

Що стосується повідомлення депутатів Новомосковської міської ради про дату, час та місце проведення Х позачергової сесії вказувалось, що оскільки сесію було скликано за ініціативною депутатів, шляхом подання депутатами до організаційного відділу виконавчого комітету повідомлення, то розпорядження про скликання сесії не видавалося.

Ну що, а тепер давайте проаналізуємо Законність таких дій з боку представників влади:

По-перше: Розпорядженням В.о. Новомосковського міського голови С.Г. Горошко від 23.06.2017 № 111-р. було скликано позачергову Х сесію Новомосковської міської ради. Як ми вже знаємо дана сесія була перенесена до центральної бібліотеки, та згодом не була відкрита на підставі відсутності кворуму. Але ж С.Г. Горошко скликав дану сесію, та з моменту подання першої пропозиції (16.06.2017) депутатів від Опоблоку та БПП не минув двотижневий строк встановлений ч.9 ст. 46 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», а отже не порушив Закон.

По-друге: Як вже зазначалося вище, 05.07.2017року депутати надали до організаційного відділу пропозицію про проведення позачергової сесії, та основним аргументом щодо доцільності її проведення є те, що Горошко С.Г. не скликав у двотижневий строк позачергову сесію на виконання їхньої пропозиції, що була подана раніше (16.06.2017). Напевно у депутатів влади дуже коротка пам’ять, та вони дуже швидко забули про розпорядження Горошко С.Г. від 23.06.2017 №111-р., або вони свідомо закрили очі на це. Так чи інакше проводити сесію з підстав начебто ігнорування пропозиції депутатів від 16 червня – є неправомірно!

По-третє: Що стосується не повідомлення депутатів, зокрема від ВО «БАТЬКІВЩИНА», на підставі того, що Горошко С.Г. не виніс розпорядження про скликання сесії на 07.07.2017 та в організаційного відділу були начебто відсутні підстави інформувати нас про проведення сесії заздалегідь до її проведення, – взагалі є абсурдним та незрозумілим. Оскільки однією із функцій організаційного відділу є зокрема безпосереднє доведення до кожного депутата про дату, час та місце проведення сесії, і неважливо з яких підстав ця сесія буде проводитись. Депутат міської ради зобов’язаний приймати участь в роботі сесії міської ради, – це є Закон!

Таким чином ми маємо позачергову сесію міської ради, законність проведення якої у мене викликає великі сумніви, нехтування працівниками міської ради Законом та неповідомлення нас про проведення сесії взагалі! Так, на найближчому засіданні нашого депутатського корпусу буде розглянуте питання, як діяти далі… Та чи потрібно дану сесію визнавати в судовому порядку незаконною, оскільки у випадку прийняття судом відповідного рішення, всі рішення, що були прийняті на цій сесії будуть недійсними, а на цій сесії зокрема крім сумнівних питань щодо децентралізації теплопостачання були також прийняті питання що пов’язані життєдіяльністю міста та працівників комунальних та бюджетних підприємств.

Николай Викторович Козлюк

Дякую!

Тепер редактори знають.