Новости

Передсмертні агонії скомпрометованого парламенту.

Нагадаю, що коаліція “Європейська Україна” була заснована 27 листопада 2014 року фракціями “Блоку Петра Порошенко”, “Народного фронту”, “Самопомочі”, “Батьківщини” і “Радикальної партії”. В її складі були 302 депутати. У 2016 році три фракції покинули коаліцію. A точніше, її існування припинилося 18 лютого 2016 року.


Вже давно, Радою втрачена і законодавча і суспільна легітимність.
Але досі Порошенко не використовував право Президента на розпуск Ради, бо йому була вигідна керована Банковою ситуативна корупційна більшість.

Підкреслю, що Конституція України містить згадку про «коаліції» в статтях 83, 90, 106, 114 і на сьогодні дає всі підстави для легітимного розпуску новообраним Президентом.

Вважаю, що термін розпуску діючого Парламенту VIII скликання відраховується до середини червня цього року. Тому що повноваження діючої Верховної Ради припиняться лише в день відкриття першого засідання новообраної ВРУ, дев’ятого скликання. (Ч. 1 ст. 90 КУ). А це відбудеться не раніше початку – середини грудня 2019 року. (ч. 1 ст.98; ч.1 ст. 99; ч.1 ст. 100; ч.1 ст. 101 ЗУ «Про вибори народних депутатов України»).

Тому, після інавгурації, ‘’м’яч’’ на стороні новообраного Президента Зеленського. Cуспілство чекає та вимагає рішучих кроків перезавантаження держави.

Руслан Чорнолуцький

Дякую!

Тепер редактори знають.