Новости

Опубліковані результати свіжого соцопитування від центру «Соціальний моніторинг» та Українського інституту соціальних досліджень імені О.Яременка.

В опитуванні взяло участь більше 2 тис. респондентів по всій країні в період з 17 по 27 липня.

Згідно з ними, якби вибори президента відбулися наступної неділі, за Юлію Тимошенко проголосували б 20,3% з тих, хто визначився. Далі вже традиційно йдуть Анатолій Гриценко, Юрій Бойко і Олег Ляшко.

Нинішній президент, Петро Порошенко — на 5 місці! За нього готові проголосувати 5,1% і 8,3% відповідно, тобто майже В ДВА З ПОЛОВИНОЮ РАЗИ МЕНШЕ, ніж за Тимошенко. Це проста арифметика.

Наступне питання — за яку партію проголосували б респонденти, якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі.
Тут трохи інша послідовність. Лідер, звісно, «Батьківщина» (18,4% серед тих, хто визначився). А далі йде Опозиційний блок, а вже потім «Громадянська позиція» і радикали.

Партія нинішнього президента, Блок Петра Порошенка «Солідарність», займає 5 місце з показниками 6,3% і 9,3% відповідно. Тобто, за партію президента готові голосувати в два рази менше, ніж за партію найбільш рейтингового кандидата — Юлії Тимошенко. Показово і те, що за партію президента люди готові голосувати більше, ніж за нього особисто. Це говорить виключно про зростаючу недовіру до особистості лідера партії.

На особливу увагу заслуговує ще кілька показників цього соцопитування.

7,8% респондентів виступають за розширення повноважень президента, в той час як 11,8% виступають за розширення повноважень Кабінету міністрів і 19,5% — за розширення повноважень прем’єр-міністра через скасування посади президента. Тобто кожен п’ятий українець прийшов до розуміння того, що в руках президента зараз штучно сконцентрований величезний функціонал, який використовується не на користь держави і громадян. Про це говорить і Тимошенко, пропонуючи в проекті нової народної Конституції перехід України в статус парламентської республіки з посиленням ролі прем’єр-міністра.

Також, на думку переважної більшості населення стан справ в країні викликає занепокоєння саме через неправильний напрямок руху (73% респондентів). Тобто три з чотирьох українців розуміють, що вектор державних інтересів спрямований, м’яко кажучи, не туди, куди потрібно. Поки лише один кандидат в президенти говорить про це відкрито і не просто пропонує альтернативу, а й запрошує всіх без винятку українців до розробки нового курсу країни. На мій погляд, цією ініціативою зокрема і обумовлено лідерство Тимошенко в дев’яти останніх соціологіях поспіль.

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.