Новости Политика

Олігарх Ахметов за допомогою нардепа Волинця “збиває” підвищення тарифів на перевезення своїх руди і вугілля

Голова Незалежної профспілки гірників (НПГУ), нардеп від ВО “Батьківщини”  Михайло Волинець через підконтрольну йому “Вільну профспілку залізничників” (ВПЗУ) організував “італійський страйк”  на “Укрзалізниці” (УЗ).


ВПЗУ очолює  Володимир Козельський, який є помічником нардепа  Михайла Волинця.

Члени профспілки не приймають локомотиви в роботу згідно чинних норм, прискіпуючись до дрібниць.
Через це “Укрзалізниця” затримує перевезення в період пікового сезону вивозу зерна в порти країни для експорту закордон.

ВПЗУ і Волинець вимагають підвищити зарплату, що логічно. І, чомусь – змінити правління і наглядову раду “УЗ”.
Показово, що коли до березня 2021 року “УЗ” очолював лояльний до олигарха Ріната Ахметова Володимир Жмак, Волинця зарплата залізничників не хвилювала і він за них не хвилювався. Хоча тоді вона також була дуже мала и не росла. ВПЗУ представляють близько 900 співробітників “УЗ”.

Паралельно, керівник “УЗ” Олександр Камишін веде переговори про підвищення зарплати з Профспілкою залізничників і транспортних будівельників Вадима Бубняка.
В цю профспілку входить більшість робітників “УЗ”. В самій “УЗ” кажуть, що протягом двох тижнів може бути угода про значне підвищення зарплати.

Чого хоче пан Ахметов від УЗ?


Скасування підвищення тарифів на вантажні перевезення для 1-го тарифного класу вантажів з січня 2022 року на 30%.
До 1-го класу вантажів відносяться залізна руда і вугілля.
Найбільший обсяг цієї сировини видобуває Метінвест олвгарха Ахметова-Новинського і ДТЕК Ахметова відповідно. Руда та вугілля складають близько половини всіх перевезень УЗ.
Тарифи на їх перевезення не покривають собівартості.
Доречі, саме через це в УЗ немає грошей на підвищення зарплат.

Протести проходять у супроводі телекамер ТРК “Україна”, тількт вони знімають та висвітлюють протести.
Телеканал ТРК “Україна” олігарха Ахметова постійно говорить про “вбивче для промисловості” рішення – підвищити тарифи “УЗ” на перевезення вантажів.

Коли в 2015 році ДТЕК Рінат Ахметова вимагав підвищення тарифів на електроенергію, саме Волинець організовував протести  шахтарів в Києві.
У вересні 2020 року олігарх Ахметов не міг поділити з олігархом Ігорем Коломойським Криворізький залізорудний комбінат (КЗРК), саме Волинець організовував страйки  на КЗРК.
Та він вже і не ховається.

Дякую!

Тепер редактори знають.