НЕ ЛУСНЕ: ЯК НАРДЕПИ-МІЛЬЙОНЕРИ ОТРИМУЮТЬ КОМПЕНСАЦІЮ НА ЖИТЛО

Народний депутат Вадим Нестеренко не перестає дивувати своїм апетитом до грошей. Зі 170 парламентарів, що отримують компенсацію на оренду житла в столиці, майже 120 задекларували мільйони заощаджень. І щонайменше 25 з них ще й точно мають, де жити в Києві або у елітному передмісті. Так відбувається, тому що апарат парламенту нараховує компенсацію, не перевіряючи, чи є у власності депутата або його родини столичне житло. Про це йдеться у розслідуванні Олександра Курбатова для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” №242 від 5 листопада 2018 р., яке ви можете переглянути в мережі Інтернет.

За законом, який парламентарі прийняли самі для себе, ті з них, хто не володіє житлом у столиці і 30 км навколо, мають право на компенсацію з бюджету. Тобто з грошей платників податків. Щомісяця – 20 тисяч гривень за оренду квартири чи номера у готелі “Київ”. За один день нараховується 650 гривень.

Та серед отримувачів такої компенсації виявляються не лише жадібні офіційні мільйонери, а й офіційні власники житла в столиці чи 30-кілометровій зоні навколо Києва.

Приміром, член депутатської групи “Воля народу”, Ігор Молоток, який особисто володіє заміським маєтком у селі Романків під Києвом. Ремонтом у київській квартирі ринковою вартістю кілька мільйонів гривень виправдовує отримання компенсації за житло і нарфронтівець Володимир Шкварилюк. У опоблоківця, колишнього голови Дніпропетровської ОДА Дмитра Колєснікова і його дружини – дві квартири майже на дві з половиною сотні квадратів у столичному будинку. В одного із найбагатших депутатів Верховної Ради члена партії “Відродження” Євгенія Гєллєра — цілий палац із власним парком у Козині під Києвом. Він задекларував понад 200 мільйонів гривень заощаджень, але його прізвище щомісяця з’являється у списках депутатів, які отримують компенсацію за оренду житла у Києві. Подібним чином діє і власник столичної квартири Аркадій Корнацький із БПП. Так робить Олександр Пресман, статки родини якого становлять майже 80 мільйонів гривень, без врахування Майбаху, Бентлі, Порш Кайєна, Ренж Ровера і, звісно, столичної квартири.

Дехто ж з депутатів завбачливо оформив нерухомість на родичів. Так, нардеп від БПП Руслан Демчак, який має 136 мільйонів гривень заощаджень, отримує щомісяця по 20 тисяч гривень компенсації на житло, адже маєток під Києвом записав на батька.

Нарфронтівець Максим Поляков, фігурант “бурштинової справи” теж щомісяця отримує по 20 тисяч гривень компенсації, а живе у пентхаусі на 227 м2 у столичному житловому комплексі “Крістал Парк”.

Київські квартири записали на дружин та іншу рідню і отримують компенсацію нардепи-мільйонери: Антон Кіссе (Відродження), Віталій Барвіненко (Відродження), Станіслав Березкін (депутатська група “Воля народу”), Ігор Бриченко (Народний Фронт), Олександр Долженков (Опозиційний блок), Юрій Одарченко (Батьківщина), Іван Рибак (БПП), Владислав Севрюков (БПП), Олег Мусій (позафраційний депутат).

Та їхні мільйонні статки меркнуть на фоні доходів ще одного нардепа, який щомісяця фігурує у списках отримувачів компенсації на житло – це Вадим Нестеренко (БПП) – 221 мільйон гривень! У нього квартира в елітному районі Києва на 143 кв.м записана на Нестеренко Тамару Іванівну.

Депутатську нерухомість, зафіксовану в їхніх деклараціях, апарат Верховної Ради, який і нараховує компенсації, навіть не шукає. Договорів оренди тієї нерухомості, що оплачується з бюджету, в апараті ВР теж не просять. І взагалі кажуть, що народні обранці не зобов’язані звітувати про витрату компенсаційних коштів. Так вони самі прописали в Законі України “Про статус народного депутата”.

Дякую!

Тепер редактори знають.