Новости Политика

Не людські умови лікування у Дніпропетровській спеціалізованої туберкульозної лікарні №89

Не людські умови лікування у Дніпропетровській спеціалізованої туберкульозної лікарні №89

Грубо порушуються права людей, а тем більше хворих, жахливі умови утримання, повна антисанітарія, холод та велика смертність тощо – такі висновки Моніторингової групи після візиту до Дніпропетровської спеціалізованої туберкульозної лікарні №89.

Не людські умови лікування у Дніпропетровській спеціалізованої туберкульозної лікарні №89Не людські умови лікування у Дніпропетровській спеціалізованої туберкульозної лікарні №89Не людські умови лікування у Дніпропетровській спеціалізованої туберкульозної лікарні №89

Туберкульозна лікарня складається з наступних підрозділів: адміністративний корпус з консультативно-діагностичним блоком, амбулаторно-поліклінічне відділення з дільницею карантину, діагностики та розподілу і дільницею слідчого ізолятора, клініко-діагностична лабораторія, аптека та аптечний склад, відділення інтенсивної терапії, чотири відділення для лікування хворих на активну форму туберкульозу, кабінет МІО, допоміжні приміщення.

Згідно зі штатним розписом заклад укомплектовано 96 посадами, з них: лікарі — 34 посади, середній персонал — 44 посади, молодший персонал — 18 посад. Вакантні посади: завідувач відділення — одна посада (призваний до лав ЗСУ), лікар-фтизіатр — одна посада (призваний до лав ЗСУ). Весь персонал має відповідні сертифікати щодо спеціалізації та категорії.

Станом на 07.12.2023 року (з початку 2023 року) в лікарні померло 16 засуджених, з-поміж них — вісім подань розглянути на ЛКК, матеріали передані до суду, а вісім осіб померли раптово або були в лікарні короткий термін. Разом з тим у виправній колонії померло п’ять засуджених, суїцид скоїв один засуджений. По факту всіх летальних випадках надавалась інформація до Прокуратури та Поліції. Для порівняння, у 2022 році в лікарні померло 11 засуджених, а в установі — 13 засуджених (двоє — від захворювання, 11 — від отруєння метанолом, один — від суїциду).

Станом на 07.12.2023 року на засіданнях ЛКК було розглянуто 12 подань засуджених. З-поміж 12 осіб, документи стосовно яких знаходилися в суді, чотирьох осіб було звільнено за статтею 84 КК України та виписано з лікарні, один помер в апеляційних термін після позитивного рішення суду, сім померли під час судового розгляду.

Туберкульозна лікарня розрахована на 240 ліжок. Станом на 07.12.2023 року в лікарні перебувають 242 пацієнти. Диспансерний нагляд здійснюється за: ВІЛ інфіковані — 133 особи (з яких 132 приймають АРТ). З розладами психіки — 25 осіб. Начальник Лікарні — Юрченко О.В.

У Дніпропетровській спеціалізованої туберкульозної лікарні №89 лікуються в’язні з усієї країни, які засуджені до позбавлення волі та хворі на туберкульоз. Зовсім недавно це була єдина спеціалізована колонія-лікарня в країні.

Не людські умови лікування у Дніпропетровській спеціалізованої туберкульозної лікарні №89

Не людські умови лікування у Дніпропетровській спеціалізованої туберкульозної лікарні №89

Загалом десять пунктів з порушень названо комісією, серед них:
✔️Порушення права засуджених осіб на захист від катування або нелюдського чи такого, що принижує гідність
✔️Недотримання інфекційного контролю та епідеміологічного нагляду
✔️Порушення правил пожежної безпеки

Рекомендації Міністерству юстиції України:

Вжити заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень прав людини та недопущення катувань, інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання у Дніпропетровській спеціалізованій туберкульозної лікарні №89 філії Державної установи “Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України” у Дніпропетровській та Донецькій областях.

Але у нас війна і ніхто не квапиться виконувати рекомендації. А ті хто знаходиться у Дніпропетровській спеціалізованій туберкульозної лікарні №89 продовжують існування в скотських умовах.

Не людські умови лікування у Дніпропетровській спеціалізованої туберкульозної лікарні №89

 

Дякую!

Тепер редактори знають.