Новости Политика

«Навіть у такій невизначеності з будучим Районних Рад, ми продовжуємо свою роботу» – Сергій Храпов

Шановні друзі!
11 березня 2021 року, виповнюється 100 днів з дня початку роботи Новомосковської районної ради VIII скликання. Мені, як голові, хотілося б прозвітувати про те, що нами зроблено за цей символічний період, над чим ми працюємо зараз, які бачимо перспективи.
Спочатку декілька цифр. Наразі апарат районної ради складається з 16 робітників. Всі вони мають чіткі функціональні обов’язки. Одразу зазначу – співробітники підібрані лише за двома критеріями: професіоналізм та порядність. В апараті не працюють сімейні підряди, друзі друзів та випадкові люди. Я впевнений, що кожен з 42 депутатів (а нових з них 40) не може сказати, що в нас є некваліфіковані працівники.
За 100 днів маємо такі показники. Проведено 5 засідань сесій районної ради, на яких розглянуто 38 питань черги денної. Всі питання були якісно підготовлені нашими спеціалістами та ретельно розглянуті на постійних депутатських комісіях.
Окрім сесій, активно проводиться робота в міжсесійний період. Отримано 240 листів, відправлено 153 листа, підготовлено 90 розпоряджень голови районної ради. 15 комунальних закладів та підприємств передано у власність територіальних громад. Прийнято 36 громадян, яким надано практичну та юридично-консультативну допомогу у вирішенні їх питань.
В рамках нової адміністративно-територіальної реформи завершено процес реорганізації шляхом приєднання Магдалинівської районної ради. За цей надскладний процес відповідав заступник голови районної ради Максим Замовський, який дуже якісно виконав свою роботу голови комісії з реорганізації. На найближчій сесії, яка відбудеться в квітні, буде затверджено відповідний передавальний акт.
Гострою проблемою залишається питання водопостачання до Губинихи та Вільного. Не хочеться давати оцінку тому, що творилося з райводоканалом останні декілька років. Сьогодні, завдяки злагодженій роботі обласної, районної влади та керівництва ОТГ питання зрушене з мертвої точки. Маємо надію, що незабаром мешканці Губиниської ОТГ будуть з якісною водою.
Ми можемо наводити десятки прикладів, коли нам вдавалося вирішувати більш «дрібні», але не менш важливі для кожної людини питання, але це займе багато місця. Виборці через соціальні мережі неодноразово висловлювали нам свою подяку. Більш того, зазначу, що у нас є окреме доручення для працівників відстежувати через фейсбук проблемні питання, що висвітлюються мешканцями району.
Багато уваги ми приділяємо й вшануванню тих, хто будував славу Новомосковського району. За нашої ініціативи відбулося відзначення 100-річчя з дня народження Анатолія Антоновича Щудра. Поздоровили ми Івана Корнійовича Галату – Героя Соціалістичної праці. Ми переконані, що зв’язок поколінь, досвід тих, хто розбудовував район дуже корисні в нашій повсякденній роботі.
Одне з найголовніших наших завдань – перебороти в людях розпач та зневіру в те, що влада може бути доступною, відкритою та небайдужою до їх питань. Апарату поставлені чіткі завдання – бути помічниками простих людей та депутатів, що виражають їхні інтереси.
На даному етапі готується проведення чергової сесії. Найголовніше питання – це затвердження програми, під яку кожен депутат районної ради буде мати можливість оказувати матеріальну допомогу своїм виборцям. Це те, що я обіцяв в своїй кандидатській промові на першій сесії.
Також активно працюємо над розробкою комплексної програми розвитку туризму в Новомосковському районі. Не використовувати наш туристичний (природний, архітектурний, розважальний) потенціал не розумно.
Чого чекаємо всі ми в найближчий час? Прийняття нової редакції Закону України «Про місцеве самоврядування». Без цього документа, з визначеними чіткими повноваженнями районних рад, працювати буде важко. Відповідно, повинні бути прийняті зміни й в Бюджетний кодекс для виконання властивих райрадам повноважень. За ці 100 днів ми прийняли участь в безлічі онлайн обговорень цих питань з фахівцями в галузі місцевого самоврядування, народними депутатами та іноземними партнерами, написали листи з нашими пропозиціями до всіх органів влади, провели дуже плідну зустріч з головою обласної ради Миколою Лукашуком. Дуже хочеться вірити, що найближчим часом ця проблема вирішиться.
В завершення, хотілося б окремо подякувати попередній голові районної ради Наталії Валеріївні Книжник, яка залишила прекрасний колектив професійних, порядних та талановитих працівників. Впевнений, що всім нам якісно вдасться вирішувати ті завдання, які ставлять перед нами наші виборці.
Сергій Храпов

Дякую!

Тепер редактори знають.