Новости

Нардепа від БПП викрили на співпраці з РФ та виготовленні несправної техніки для українського війська

«Старокраматорський машинобудівний завод», акціонером якого є народний депутат від Блоку Петра Порошенка Максим Єфімов, співпрацює з Росією та постачає українському війську більшість комплектуючих для «Молотів» (стволи, горизонтальні та підйомні механізмами, козелки), на несправність яких переважно скаржаться Захисники України.

Про це йдеться в матеріалі Громадського.

Журналісти розповідають, що крім співробітництва із Міністерством оборони України завод виконував та продовжує виконувати замовлення Росії.

«Старокраматорський машинобудівний завод» має свідоцтво співробітництва із компанією «Машинвестхолдинг», офіс якої розташований у Москві. Очолює її російський бізнесмен Михайло Каюков.

На сайті компанії зазначено, що вона шукає замовників для «СКМЗ» у Росії, та пропонує для них транспортно-розвантажувальне, коксохімічне, обладнання, устаткування загальнопромислового призначення, вузли та деталі коксових машин, які виробляє Старокраматорський машинобудівний завод. Один із акціонерів українського заводу, депутат від Блоку Петра Порошенка Максим Єфімов не вважає це проблемою.

«Сьогодні в Краматорську, що не крути, хочемо ми цього чи ні, але всі машинобудівні підприємства працюють з Росією.  Спочатку був ринок і переключитися з одного ринку на інший неможливо миттєво», — зазначив депутат.

«Машинвестхолдинг» є офіційним представником у Росії ще однієї краматорської компанії — «Енергомашспецсталь». Згідно з реєстром юридичних осіб до 2016-го нею керував Максим Єфімов. Зараз він – її президент. Керівні посади в «Енергомашспецсталі» обіймають співвласник «Старокраматорського машинобудівного заводу» Сергій Близнюк — син колишнього губернатора Донецької області Анатолія Близнюка, та Людмила Ульященко, яка була співвласницею СКМЗ  до 2016 року. Кінцевим бенефіціаром «Енергомашспецсталі» є кіпрська EMSS Holdings Limited. Вона частково належить російській корпорації «Росатом», яка за даними РНБО не підпадає під українські санкції.

У 2015 році «Енергомашспецсталь» виготовила два фундаменти під головні двигуни російського малого ракетного корабля, який використовує військово-морський флот Російської федерації.

Та – звернулася у СБУ із проханням дозволити їх переправити в Росію. СБУ відповіла: «ні». І – на цьому зупинилася.

Кримінальне провадження Донецьке управління СБУ відкрило тільки після того, як «Енергомашспецсталь» замінила замовника з російської компанії на празьку — «Cilso International s.r.o». У провадженні йшлося про те що «Енергомашспецсталь» внесла завідомо неправдиву інформацію у документацію. Але невдовзі провадження закрили.

Президент ЕМСС та співвласник СКМЗ Максим Єфімов заявив, що не знав про цей інцидент, а наразі ніяких проблем з СБУ підприємство не має.

Нагадаємо, українські міномети «Молот» використовують з 2016 року. Дев’ять із них вибухнуло. 13 військовослужбовців загинули, більше 30 отримали важкі поранення.

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.