Новости

На Волині відкрили кав`ярню, де працюють “сонячні” офіціанти (ФОТО, ВІДЕО)

9 січня, на Волині, в місті Луцьку відкрилася кав’ярня “Старе місто”. Особливістю закладу  є його офіціанти: двоє хлопців із синдромом Дауна 21−річний Андрій Мельник та 19−річний Валентин Новосад. 

Раніше це кафе належало двом атовцям, проте нещодавно вони вирішили його закрити. Своєю чергою матері юнаків викупили кав’ярню для своїх дітей.

“Ми йшли до цього дуже довго, дивилися, як такі заклади працюють в інших містах. Коли з’явилася можливість і стало відомо, що закривається “Старе місто”, ми вирішили продовжити роботу такої чудової кав’ярні. Разом із цим ми вирішили долучити до роботи наших “сонячних” хлопців, які вносять свою особливу “родзинку”,− розповіла мама Андрія Олена Мельник.

  

Мама Валентина Лариса Новосад каже, що два роки тому син вже стажувався у кав’ярні в рамках проєкту “Один день на роботі”: “Йому там настільки сподобалося, що він працював повний день, хоча для людей з інвалідністю передбачено лише 4 години”.

Жінка зазначає, що Валентин та Андрій брали участь у тренінгах, де їх вчили поводитися на роботі, спілкуватися з клієнтами тощо. Окрім цього, Андрій здобув фах фотографа у Луцькому центрі професійно−технічної освіти, а Валентин навчається у Волинському коледжі Національного університету харчових технологій.

“Сьогодні жоден підприємець не готовий взяти людину з інваліднстю на роботу, створивши всі умови. Ми ж їхні батьки. І мусили зробити так, щоб наші діти скористалися своїм правом на працю”, – розповідає Лариса Новосад.

“Сонячні” хлопці працюватимуть у закладі по декілька годин,їм допомагатимуть студенти з коледжу харчових технологій.

“Вони кайфують від того, що їхня робота комусь потрібна. А кожен наш гість отримує особливу “сонячну” посмішку, яка притаманна нашим дітям”, − резюмувала Лариса.Вони кайфують від того, що їхня робота комусь потрібна

Дякую!

Тепер редактори знають.