Новости Политика

На Дніпропетровщині Турецька компанія розпочинає видобуток золота

Першу з 4-х виставлених на аукціон золотоносних ділянок в Україні придбала компанія з турецьким власником. Нещодавно частина українських запасів золота остаточно перейшла в руки турецької компанії «Онур». Нагадаємо, що турецька компанія в Україні будує дороги, будує будинки, а теперь ще і буде добувати українське золото. Бо своїх немає!

В червні «Онур» оформила контроль над ТОВ «Спис Україна», викупивши 37,5% золотоносних жил Жовтоводської ділянки, яка розташована в с. Жовте, П’ятихатського району, недалеко від м Жовті Води.

Чи є в нашій області золото?

Розвідку золотих запасів в нашій області почали ще на початку 60-х років. Але через брак грошей роботи припинилися. До останнього часу ніхто не міг отримати ліцензію на розробку золотоносних родовищ.
❗️Фахівці стверджують, що створення бази золотодобувної галузі вимагає часу. Кілька років – на розвідку та затвердження запасів, проектування займе до півтора років, будівництво шахти триває два-три роки. Однак все техніко-економічні розрахунки говорять про рентабельність видобутку золота на дніпропетровських родовищах.
♨️Порахуємо: середній вміст золота становить 5-6 грамів на тонну, ціна грама золота – 36 доларів, це означає 180 доларів в тонні. З огляду на те, що собівартість видобутку однієї тонни – 27 доларів, збагачення – 12 і транспортування – сім, виходить 134 долара чистого прибутку.

Дякую!

Тепер редактори знають.