Новости

На Дніпропетровщині поліція затримала на хабарі одразу двох працівників юридичних компаній

22 січня, під час отримання неправомірної вигоди було затримано керівників відділів різних юридичних компаній. Затримання проводили у місті Дніпро працівники управління захисту економіки, слідства поліції та прокуратури. Неправомірну вигоду правопорушники вимагали за забезпечення можливості безперешкодного отримання дозвільних документів.

До начальників відділів юридичних компаній, які спеціалізуються на юридичному супроводженні підприємницької діяльності, звернулися представники товариств, з метою подальшого отримання ліцензій на виконання будівельних робіт. Однак, в обох випадка було «оголошено» вартість послуги – понад 50 тисяч гривень для кожного із товариств. Як було аргументовано начальниками відділів, кошти призначалися для подальшої передачі посадовим особам Державної архітектурно-будівельної інспекції.

За вищевказаними фактами органи досудового розслідування відкрили кримінальні провадження за ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) КК України.

Так, оперативники Управління захисту економіки в Дніпропетровській області, слідчі Соборного ВП Дніпровського ВП ГУНП в Дніпропетровській області та працівники Дніпропетровської місцевої прокуратури №2 задокументували факт зловживання впливом з боку працівника юридичної компанії. Вказана особа вимагала від представника товариства 1 850 доларів США (еквівалент 52 тисячі гривень) неправомірної вигоди за вплив на посадових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції України за безперешкодне отримання ліцензії господарської діяльності з будівництва.

22 січня під час одержання другої частини неправомірної вигоди – 1 650 доларів США, у одному із кафе м. Дніпро правоохоронці викрили зловмисницю.
За вирішення аналогічного питання була викрита начальник іншої юридичної компанії.

Як встановили працівники Управління захисту економіки в Дніпропетровській області, слідчого відділу Нікопольського відділу поліції та Нікопольської місцевої прокуратури, правопорушниця вимагала від заступника директора товариства 50 050 гривень неправомірної вигоди.

Цього ж дня, 22 січня, правоохоронці затримали керівника відділу у офісі юридичної компанії під час одержання другої частини неправомірної вигоди – 47 050 гривень.

Обох жінок затримано в порядку статті 208 КПК України.

Наразі досудове розслідування триває, вирішується питання щодо повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень та обрання запобіжних заходів.

Дякую!

Тепер редактори знають.