Новости Политика

На Дніпропетровщині припинено діяльність шахрайських «сall-центрів». Не всіх!

На Дніпропетровщині припинено роботу малої частини шахрайських «сall-центрів», які до війни та зараз ошукали громадян України, СПГ та держав Європейського Союзу.

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури  викрито та затримано декілька шахрайських “кол-центрів”, керівникам та працівникам повідомлено про підозру, 10 учасникам злочинної організації за фактом шахрайства у великих розмірах (ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 190 КК України).

За даними слідства, злочинна організація діяла на території Дніпропетровської області впродовж 2022-2023 років. Троє організаторів, у тому числі довірена особа «вора в законі», вони розробили спільний план заволодіння коштами громадян України та держав Європейського Союзу.

 

Для реалізації кримінальної схеми учасники організації створили чергові так звані «сall-центри», які оснастили  комп’ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням та клієнтською базою банківських установ як України та і Європейського Союзу.

Так названі «працівники» «сall-центрів», телефонували за допомогою IP-телефонії до людей, представляючись співробітниками правоохоронних органів та іноземних банківських установ, вводили потерпілих в оману та дізнавались конфіденційні  дані банківських рахунків.

У подальшому шахраї виводили вкрадені грошові кошти потерпілих на підконтрольні їм рахунки. Більшість потерпілих – громадяни Латвії, Казахстану й України.

За попередніми даними, місячний оборот від оборудки шахрайських «сall-центрів» складав 5 млн грн. Звертаємо увагу, що таких шахрайський «сall-центрів» у Дніпрі та Дніпропетровській області дуже багато, вони працювали до війни та працюють зараз.

Під час проведення 30 санкціонованих обшуків за місцем мешкання фігурантів кримінальної схеми та приміщень «сall-центрів» вилучено комп’ютерну техніку, грошові кошти у сумі 200 тис.грн, мобільні телефони, чорнові записи, зброю та автомобілі. Загальна сума вилученого сягає понад 12 млн. грн.

Наразі всіх учасників кримінальної організації затримано у порядку ст. 208 КПК України. Прокурором скеровано до суду клопотання про обрання затриманим запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Але ми з вами розуміємо, що це Дніпро, і тут судді приймають рішення не по закону, а по занесеному хабарю від імені України.

Правоохоронці повідомляють, що слідчі дії тривають, що ними встановлюється причетність працівників поліції, бо ми з вами добре розуміємо, що без  “криши” з правоохоронних органів такі шахрайські «сall-центри»   не можуть існувати та працювати, хто дуже посилено “кришує” цей бізнес на території Дніпропетровщини.

Також, правоохоронцями перевіряється інформація щодо потерпілих громадян Польщі, Чехії, Литви та Словаччини.

 

Дякую!

Тепер редактори знають.