Новости

МИХАЙЛО ГОРБОВ: «ЯКЩО МІСЬКА ВЛАДА ВСЕ Ж НАВАЖИТЬСЯ ЗАГАСИТИ ВІЧНИЙ ВОГОНЬ, ВЕТЕРАНИ МОВЧАТИ НЕ БУДУТЬ!»

Значного резонансу в міській організації ветеранів набула інформація про те, що у зв’язку з кризою місцевого бюджету посадовці мають намір погасити Вічний Вогонь.
– Оплата за газ на Меморіалі «Вічна Слава» становить близько 12 тисяч гривень щомісячно, – розповів голова Новомосковської міської організації ветеранів Михайло Михайлович Горбов. – Це не надто великі суми як для бюджету 70-тисячного міста. І що значить «погасити»?

Вічний Вогонь недарма має саме таку назву – це символ вічної пам’яті за загиблими, а загиблі були практично в кожній сім’ї.


А що означає «немає грошей»? А на що у вас є гроші? Гроші у Нестеренка та Горошко є на сумнівні проекти, які з городянами ніхто не обговорює, а рішення про це приймаються подалі від людських вух і очей. Бездумно витрачаються сотні мільйонів. А тепер вони вирішили зекономити на 12 тисячах!

У мене є інша пропозиція – наші підконтрольні нардепу Нестеренко депутати встановили керівництву Новомосковська супер-зарплати: до окладів у 8 тисяч додають собі купу премій – одна премія в розмірі 300% від окладу, плюс премія, яка називається «за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи» – ще 50% від окладу, включаючи надбавку за ранг і вислугу років (а вислуга – це ще до 50% окладу), плюс 10% за роботу з таємними документами, плюс два посадових оклади в якості премій до державних свят та святкових дат в житті міста, плюс матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячної зарплати, плюс оздоровлення до відпустки – це ще одна середньомісячна зарплата. І це все з наших грошей, які ми сплачуємо в бюджет. На своїх зарплатах вони чомусь не економлять.

А потім бюджету не вистачає. Зате заявляють, що їхні зарплати – це святе, захищена стаття бюджету, тобто, вони їх отримають за будь-яких умов. Та ще й встановили всі премії собі на роки вперед, без прив’язки до результатів роботи, вважають, мабуть, що у них завжди високі досягнення у праці. Тому я переконаний, що в.о. мера і п’ять його заступників, які отримують таку ж, а дехто й більшу, зарплату, цілком безболісно можуть собі дозволити щомісячно жертвувати по дві тисячі – і Вічний Вогонь надалі залишиться вічним.

Якщо справа все ж дійде до відключення газу, ми мобілізуємо ветеранів, ходитимемо по місту з коробочками і збиратимемо пожертви. У Новомосковську 20 тисяч ветеранів, і по одній гривні в місяць, гадаю, кожен відірве від своєї пенсії, але здасть – заради світлої пам’яті про загиблих батьків і дідів. Але яка ж це буде ганьба владі, навіть за те, що піднімає таке питання!

Зрештою, є у нас розрекламовані Благодійні фонди нардепа Нестеренка, які цілком можуть взяти на себе ці копійчані для мільярдерів витрати. Чи там чекають, що ми прийдемо на поклон? А без піару можна щось зробити, щоб без телекамер і бахвальства? Думаю, недарма це питання сплило саме зараз, перед виборами, мабуть, за такою логікою і розмірковують.

Подібні спроби погасити Вічний Вогонь у Новомосковську – не нові. За мера Сергія Мороза ми вже таке проходили. Але тоді я виступив на сесії, запропонував депутатам проголосувати поіменно – і вони взагалі зняли це питання з порядку денного, бо відчули, що відповідальність буде персональною, і ганьба – персональною. А зараз цілком може статися так, що депутатів звезуть вночі на хлібозавод, а вранці нам повідомлять, що Вічний Вогонь уже не вічний, а, наприклад, «епізодичний» – вмикатиметься на п’ять хвилин 9-го травня. Соромно навіть говорити про такі святі речі.

По всій нашій землі застигли в скорботі обеліски і монументи. Біля багатьох із них зметнулися в небо язики полум’я Вічного вогню як згадка про тих, хто віддав в роки війни своє життя за Батьківщину. Цей вогонь у масовій свідомості давно став частиною символічного образу Перемоги. Чи зможе когось втішити Вічний Вогонь, який не горітиме? Кожен розуміє, що це нісенітниця. Вічний Вогонь сім десятиліть тому був профінансований мільйонами життів в 1941-1945 роках, а ми, нинішнє покоління, не матимемо майбутнього, якщо зараз ітимемо шляхом «вигідно – не вигідно». Щоб було вигідно, зробіть, як в інших містах – замініть пальник на економний, поставте коректор тиску і лічильник – і сума витрат зменшиться в рази!

Я так розумію, у Новомосковську наступною буде заява з виконкому: «Нам дорого утримувати пам’ятники загиблим – підфарбовувати і підштукатурювати»? А взагалі піднята проблема – це показник аморальності нашого політикуму, знецінення людських цінностей і втрати деякими посадовцями і депутатами історичної пам’яті.

Я дуже сподіваюсь, що владі це питання вдасться вирішити помірковано, – сказав Михайло Михайлович Горбов.

Дякую!

Тепер редактори знають.