
Про це міський голова Сергій Рєзнік написав у своєму телеграм-каналі.
“Це не може бути моє рішення чи рішення депутатського корпусу міста… Хоча б тому, що остаточне рішення в питанні перейменування міста приймає не міська, а Верховна Рада – за поданням міської ради.
Щодо подання міської ради, то я переконаний, що воно повинно базуватися на врахуванні думки широкого кола громадськості… Тут важливо почути думку максимально можливої кількості городян. Я не хочу, щоб ми навіть починали процес визначення громадської думки без приблизно п’ятої-шостої частини населення міста, яке наразі виїхало в західні області країни й за кордон. І тим більше – без тих, хто зі зброєю в руках нас захищає”, – зазначив Рєзнік.
Рєзнік зауважив, що більшість українців зараз дратують назви, які нагадують про росію чи представників її культури. На його думку, культура, на якій можна виховати вбивць, ґвалтівників і мародерів, не заслуговує на повагу та прославляння.
Тому міський голова Новомосковська не виключив, що процес дерусифікації в Новомосковську охопить ще й назви деяких вулиць. Але вирішувати це, на його переконання, можна лише колегіально, з урахуванням думки жителів цих вулиць.
До питання ж про перейменування міста він вважає за можливе повернутися лише після перемоги.
“Якщо більшість городян все ж висловиться за перейменування міста, тоді будемо визначатися з назвою. У якій формі ми це зробимо – подумаємо разом.
Створимо компетентну комісію для узагальнення пропозицій, організуємо круглі столи, публічні дискусії, опитування в соцмережах, опитування думки людей у дворах та на мікрорайонах тощо”, – озвучив план дій Рєзнік.
Мер Новомосковська також нагадав, що за свою багатовікову історію місто перейменовувалося не раз. Але історики досі не пояснили, чому в його нинішній назві є згадка про москву. До того ж, місто з такою самою назвою є у Тульській області рф.
фото з сторінки ФБ Сергія Рєзніка
Дякую!
Тепер редактори знають.